Reklama

Na złożenie PIT-a zostało tylko kilka dni

Opublikowano:
Autor:

Na złożenie PIT-a zostało tylko kilka dni  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 20,5 tys. zeznań złożyli podatnicy w rawickim urzędzie skarbowym, Co ciekawe, ponad 94% PIT-ów rozliczono drogą elektroniczną.

Podobnie jak w naszym powiecie, w całym kraju podatnicy rozliczają się głównie przez internet. Zachęcają do tego sami urzędnicy. Jak przyznają, dużą popularnością cieszy się usługa Twój e-PIT - dostępna w e-Urzędzie Skarbowym o każdej porze, przez siedem dni w tygodniu.

To praktyczne rozwiązanie, ponieważ pozwala nam de facto jedynie sprawdzić wypełnione już zeznanie podatkowe. Jeśli wszystko się zgadza - wystarczy je jedynie zatwierdzić. Jeśli z kolei chcemy coś dodać - np. jakieś odliczenia do podatku - możemy sami nanieść poprawki.

Zeznania można również składać za pomocą systemu e-Deklaracje, który elektronicznie pomaga w wypełnianiu PIT-u - i również pozwala wysłać go przez Internet.

Niespełna 6% wszystkich złożonych PIT-ów - to jak na razie - zeznania dostarczone w formie papierowej. Warto jednak przypomnieć, że ze względu na sytuację epidemiczną, wizyta w skarbówce jest możliwa tylko po wcześniejszej rezerwacji - online lub telefonicznie.

- Bez umawiania wizyty, PIT można złożyć w urnie wystawionej w urzędzie. W ten sposób także skutecznie i bezpiecznie złożymy swoją deklarację. Zachęcam do tego. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo - zaznacza szefowa Krajowej Administracji Skarbowej, Magdalena Rzeczkowska.

Pieniądze na konta

Jak wygląda tegoroczna „akcja PIT” w liczbach? Okazuje się, że znacznie więcej jest tych, którzy otrzymują zwrot nadpłaconego podatku, niż tych, którzy podatek muszą dopłacić. W  tym roku, jak wynika ze złożonych dotychczas zeznań, do dopłaty zobowiązanych jest prawie 1,7 mln podatników.

Jeśli zaś chodzi o zwrot z urzędu skarbowego, może na niego liczyć już ponad 4,1 mln podatników. Sami urzędnicy przypominają, że ci, którzy w swoim zeznaniu rocznym wykażą nadpłatę oraz złożą zeznanie w formie elektronicznej - mogą liczyć na szybszy zwrot pieniędzy. Urząd ma na to maksymalnie 45 dni. W przypadku zeznań złożonych papierowo - termin ten jest znacznie dłuższy - wynosi aż trzy miesiące. 

Jak w Rawiczu?

Do tej pory administracja skarbowa zwróciła na konta 14.097 rawickich podatników prawie 14,5 mln zł nadpłaconego podatku. Z kolei, 3.220 podatników wpłaciło dotychczas 2 mln 255 tys., które wykazali w swoich zeznaniach jako podatek „do zapłaty”.

20.571 zeznań podatkowych - jak dotąd - złożono do rawickiego urzędu skarbowego, w znakomitej większości przez internet.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy