Reklama

Nadanie sztandaru, rajd rowerowy i festyn z charytatywną zbiórką w Sarnowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek odbyło się nadanie sztandaru Szkole Podstawowej nr 5 imienia Karola Kurpińskiego w Rawiczu Sarnowie. W uroczystości wzięli udział samorządowcy, nauczyciele, uczniowie i goście.

Reklama

Po poświęceniu sztandaru przez księdza Karola Juśkiewicza - proboszcza parafii pw. św. Marcina w Łaszczynie - burmistrz Grzegorz Kubik przekazał sztandar dyrektorowi - Michałowi Bródce. Później ślubowanie złożyli uczniowie. Wystąpili oni także w części artystycznej.

Jestem pełen podziwu dla dzieci - podkreślił Michał Bródka, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Sarnowie. - To, co było przed, w trakcie i po przedstawieniu, pozostaje tylko się ukłonić. To było wspaniałe. (...) Nauczyciele wznieśli się również na wyżyny. Musieli postawić wisienkę na torcie. W tej szkole pracują wyjątkowi nauczyciele i są jedyni w swoim rodzaju - dodał.

W sobotę w południe rozpoczął się szkolny rajd rowerowy po Sarnowie i okolicy śladami Karola Kurpińskiego. Odbył się we współpracy szkoły z policją, strażakami ochotnikami z Sarnowy oraz Dawidem Dworeckim, prowadzącym szkołę nauki jazdy. Start nastąpił spod ratusza. W trakcie dwugodzinnego rajdu uczestnicy zapoznali się z historią Sarnowy. 

Po przyjeździe na teren szkoły, rozpoczął się pełen atrakcji festyn. Wolontariuszki malowały twarze dzieciom i dorosłym. Uczniowie prezentowali swoje talenty, m.in. wokalne i taneczne. W kąciku plastycznym najmłodsi malowali na sztalugach. Dzieci grały także w piłkę nożną, jak i bawiły się na placu zabaw.

Strażacy zawodowi z Rawicza i ochotnicy z OSP Sarnowa zademonstrowali, jak udzielać pierwszej pomocy ofiarom wypadku, a policjanci znakowali rowery. Z kolei, przedstawiciele szkoły nauki jazdy zapoznali najmłodszych z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Zaprosili też do konkursów. Na wszystkich czekało również stanowisko gastronomiczne, m.in. z pysznymi plackami, kiełbasą i napojami.

Festyn miał charakter charytatywny. Wolontariusze prowadzili zbiórkę do puszek, by Antoś Romanowski mógł usłyszeć świat. Chłopiec urodził się z niewykształconym uszkiem (więcej na temat pisaliśmy TUTAJ). Darczyńców nie brakowało.

Uzbieraliśmy pokaźną sumę - czytamy na profilu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rawiczu (w skład którego wchodzi SP nr 5) na portalu społecznościowym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE