Reklama

Najlepszy szachista wśród zawodowych strażaków

Opublikowano:
Autor:

Najlepszy szachista wśród zawodowych strażaków  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Młodszy ogniomistrz Mikołaj Kowalczuk obronił tytuł mistrzowski i ponownie zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji „strażak PSP” podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Szachach. Impreza sukcesem zakończyła się również dla Karola Żyto z OSP Ugoda, który zwyciężył wśród graczy reprezentujących młodzieżowe drużyny pożarnicze.

Przez 6 dni w Głuchołazach, 35 szachistów reprezentujących 6 służb mundurowych rywalizowało o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski Służb Mundurowych w Szachach.

- Podczas turnieju rozegrano 9 rund, systemem szwajcarskim. Przewiduje on 90 minut na partię dla zawodnika oraz 30 sekund na posunięcie. Istotą rozgrywanego turnieju jest jego zaliczenie do rankingu Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE, która w oparciu o system rankingowy ELO oblicza poziom graczy na podstawie ich wzajemnych pojedynków - tłumaczy Mikołaj Kowalczuk, który wywalczył 7. miejsce w klasyfikacji ogólnej, ale okazał się najlepszym w kraju strażakiem PSP w tej „królewskiej grze”.

O dużym sukcesie może mówić również kolejny rawiczanin - Karol Żyto, reprezentujący na turnieju Ochotniczą Straż Pożarną w Ugodzie. Został on najlepszym zawodnikiem młodzieżowych drużyn pożarniczych.

Znalazł się on też w nagrodzonej najlepszej drużynie OSP Wielkopolska. W klasyfikacji generalnej Karol Żyto zajął 18. miejsce. Po powrocie, otrzymał od zarządu OSP Ugoda list gratulacyjny i upominek.


Fot. OSP Ugoda

Organizatorem imprezy, w której brali udział policjanci, strażacy z PSP i OSP, funkcjonariusze służb: więziennej, granicznej i celnej oraz żołnierze, był Urząd Miejski w Głuchołazach, a patronat honorowy nad nią objęli: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Obrony Narodowej, Minister Sprawiedliwości, Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP oraz Komendant Główny Policji.

O profesjonalnej pralnicy u strażaków czytaj TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE