Reklama

Zmiana sposobu dystrybucji węgla

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Zmiana sposobu dystrybucji węgla - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Pakosław rozpoczęła przyjmowanie wniosków od osób chcących kupić węgiel dystrybuowany przez samorząd. Jak informuje urząd, zmieniły się zasady jego dystrybucji.

Jak informuje urząd w Pakosławiu, nastąpiła zmiana zasad dystrybucji węgla przez gminy. Wprowadzone rozporządzenie Ministra Aktywów Państwowych pozwala na przeniesienie niewykorzystanej 1,5 tony limitu z zeszłego roku na ten rok. 

- Oznacza to, że w przypadku gdy do 31 grudnia 2022r. mieszkaniec gminy nie dokonał zakupu węgla lub dokonał w ilości mniejszej niż 1,5 tony, to niewykorzystaną ilość będzie mógł przenieść na drugi okres. Tym samym w przypadku kupna np. 0,5 tony węgla w pierwszym okresie, w drugim będzie można zakupić 2,5 tony do łącznego limitu 3 ton - tłumaczy urząd.

Zmiana dystrybucji

Zmiana zasad dystrybucji jest związana z przypadkami rezygnacji z zakupu węgla przez wnioskodawców już po złożonym przez gminę zamówieniu.
W ramach nowych zasad, po złożeniu wniosku i pozytywnej jego weryfikacji, zostaniemy poinformowani, telefonicznie bądź sms-owo, przez pracownika o możliwości wpłaty pieniędzy. Będziemy mieli na to 2 dni, licząc od następnego dnia od otrzymania informacji. Jeśli nie dokonamy wpłaty w wyznaczonym terminie, wniosek pozostanie bez rozpatrzenia.

Jeśli gminie nie uda się zebrać wniosków na pełen tonaż, czyli 25 t, pozostaną one bez rozpatrzenia. O tym również urzędnicy poinformują telefonicznie.

- Kwota za 1 tonę węgla pozostaje bez zmian i wynosi 2000 zł. Po dokonaniu wpłaty i zaksięgowaniu jej na naszym koncie, gmina dokona zamówienia węgla. Po zapłaceniu za zamówioną ilość węgla, mieszkańcy muszą zaczekać, aż opał zostanie dostarczony do składu GS w Pakosławiu. O tym, że węgiel jest do odbioru, mieszkańcy zostaną poinformowani telefonicznie lub SMS. Przypuszczalny termin oczekiwania na odbiór węgla wynosi co najmniej 10 dni - wyjaśniają urzędnicy z Pakosławia.

Gmina informuje również, że będą dostępne tylko dwa asortymenty: groszek (5 - 25 mm) oraz orzech (od 25+ mm). Jeśli nastąpi zmiana asortymentu, urzędnicy poinformują nas o tym.

- Ze względów technicznych minimalna ilość zakupu węgla wynosi - 0,5; 1; 1,5; 2; 2,5; 3 tony. Węgiel należy odebrać ze składu w ciągu 3 dni od dnia otrzymania informacji z urzędu - dodali urzędnicy.

Pamiętaj o wniosku

Należy pamiętać, że do preferencyjnego zakupu węgla uprawnieni są mieszkańcy, którzy otrzymali lub mogą otrzymać dodatek węglowy oraz, że na drugą transzę można złożyć tylko jeden wniosek.
 

Jeśli będziemy składać wniosek po raz pierwszy należy dołączyć kserokopię informacji z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pakosławiu o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o wypłatę dodatku węglowego dla gospodarstwa domowego, dla którego chcemy kupić węgiel.

Wnioski można składać od 10 stycznia do 10 lutego 2023 r. w biurze nr 4 pakosławskiego urzędu, a same druki można pobrać ze strony www.pakoslaw.pl/aktualności/ ważne komunikaty/zasady dystrybucji węgla od stycznia 2023 r. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy