reklama
reklama

Jak przebiega sprzedaż węgla w gminie Rawicz?

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorząd realizuje sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie. Ile osób już zamówiony węgiel otrzymało? Czy są jakieś skargi na jego jakość?
reklama

Węgiel w gminie Rawicz sprzedawany jest w cenie 1.900 zł za tonę. Dostępne są dwa jego rodzaje - zgodnie z zapotrzebowaniem, jakie samorząd złożył do spółki PGE Paliwa na podstawie wniosków złożonych wcześniej przez mieszkańców. Jest to groszek oraz węgiel orzech.

Gmina sprzedaje węgiel za pośrednictwem firm, z którymi podpisała umowy. Są to:

  • Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Rolzbóż z Sierakowa
  • PPHU Mirosław Matuszewski z Dębna Polskiego
  • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Twardy z Sierakowa
  • PIO-BRUK Piotr Zmuda z Zawad
Do czasu świąt pracownicy rawickiego urzędu wystawili 350 zamówień na węgiel, a 315 faktur zostało opłaconych. Do Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz wpłynęło łącznie 1.030 wniosków od osób zainteresowanych kupnem opału po preferencyjnej cenie.

Podczas grudniowej sesji rady miejskiej, radny Mariusz Suchanecki dopytywał, z jakiej kopalni pochodzi sprzedawany przez gminę węgiel. Niestety, burmistrz nie potrafił mu odpowiedzieć.

- Oficjalnie nie wiemy, z jakiej kopalni pochodzi, ale najprawdopodobniej gdzieś z Azji. Póki co - nie mamy żadnych negatywnych sygnałów od mieszkańców, jakoby coś z nim było nie tak - zaznaczył burmistrz Grzegorz Kubik.

Choć nie wiadomo, jakie jest źródło pochodzenia węgla, to samorząd otrzymał certyfikaty potrwierdzajace jego jakość - SĄ ONE DOSTĘPNE W GALERII ZDJĘĆ.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama