Reklama

Poprawili nawierzchnię na kilku rawickich drogach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Poprawili nawierzchnię na kilku rawickich drogach - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Leszczyńskie Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic uszczelniło spękaną nawierzchnię na kilku drogach należących do samorządu gminy Rawicz.

Jak poinformował na grudniowej sesji rady miejskiej Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicza, zadanie to wykonano w grudniu, a samorząd wydał na nie 33 tys. zł. 

Naprawa nawierzchni bitumicznych została wykonana na ulicach: Spokojnej, Grota Roweckiego, Piastowskiej, Królowej Jadwigi, po wewnęrznej stronie plant od ulicy Wojska Polskiego do Grunwaldzkiej w Rawiczu, a także na łączniku ulic Prusa i Żeromskiego w Sarnowie orz ulicy Strzeleckiej.  

Poprawiony został też stan nawierzchni na drodze gminnej Dąbrówka - Konarzewo oraz Załęcze - Borowno. 

Jezdnie zostały uszczelnione przy pomocy remontera, czyli urządzenia przeznaczonego do likwidacji ubytków nawierzchni i spękań przy zastosowaniu różnych frakcji grysowych i emulsji asfaltowej, odpowiednio dozowanych i wbudowywanych pod ciśnieniem w miejsca powstałych uszkodzeń nawierzchni.

- Efekt jest dobry. Jeśli się sprawdzi przez warunki zimowe, te naprawy nie będą znacząco uszkodzone, to można powiedzidć, że metoda była dobrana dobrze. Te naprawy miały zabezpieczyć miejsca spękań i nierówności przed działaniem mrozu i roztopów. Mam nadzieję, że dzięki temu jakość dróg po zimie będzie lepsza - komentuje burmistrz Grzegorz Kubik.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE