Reklama

Rawicz. Nie we wszystkich szkołach obsadzono dyrektorskie wakaty

Opublikowano:
Autor:

Rawicz. Nie we wszystkich szkołach obsadzono dyrektorskie wakaty  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Rawicz w dalszym ciągu szuka dyrektorów dla niektórych szkół. Nie ma wielu chętnych do pełnienia tego rodzaju obowiązków.

Skończyły się kadencje większości dyrektorów placówek oświatowych prowadzonych przez gminę Rawicz. Burmistrz ogłosił więc konkursy. Niestety, nie wszystkie postępowania udało się zakończyć i rozstrzygnąć.

W pierwszej kolejności odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Rawiczu. Przystąpiło do niego dwoje kandydatów. Komisja zdecydowała, że przez kolejną, 5-letnią kadencję placówką kierować będzie wieloletnia dyrektor Jagna Dybczyńska-Grześkowiak.

Nie zmieni się także szefostwo Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Masłowie. Do konkursu przystąpił jeden kandydat i był to obecny dyrektor Ryszard Preuss, który swoje obowiązki będzie wypełniał przez następnych 5 lat.

Brak chętnych na dyrektora Przedszkola nr 6 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Rawiczu

Do konkursu na fotel dyrektora placówki przy ul. Mikołajewicza nie zgłosił się żaden kandydat.

Po rozmowie z obecną dyrektor, panią Agnieszką Płóciennik, wszczęta została procedura powierzenia stanowiska dyrektora w trybie przewidzianym w prawie oświatowym, czyli powierzenia go kandydatowi ustalonemu w porozumieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny i po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej. Tak zrobiliśmy. Kandyatką na to stanowisko jest właśnie pani Płócennik - poinformował burmistrz Grzegorz Kubik.

Udało się jednak wyłonić szefa przedszkola nr 3 im. Krasnala Hałabały, którym na kolejną kadencję została Małgorzata Lis.

Konkursy na dyrektorów trzech placówek w gminie Rawicz ogłoszono po raz drugi

W przypadku trzech placówek oświatowych konkursy na stanowiska dyrektorów ogłoszono po raz drugi, ponieważ w poprzednich nie zgłosili się żadni kandydaci.

  • 10 maja ogłoszono konkurs na dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zielonej Wsi. 
  • 17 maja ogłoszono konkurs na dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sarnowie.
  • 23 maja ogłoszono konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sierakowie.
Mimo tego, sprawa nadal nie została rozwiązana.

Komisja konkursowa, która ma wyłonić dyrektora Szkoły Podstawowej w Sierakowie ma swoje posiedzenie 30 czerwca. Jeśli chodzi o Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sarnowie, to rozważana jest procedura powierzenia obowiązków dotychczasowemu dyrektorowi. Natomiast, zaintersowani objęciem funkcji dyrektora w Zielonej Wsi mogą składać swoje oferty do 10 lipca - informuje Anna Nowak, naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy