Reklama

Droższe parkowanie na niektórych ulicach w centrum

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Droższe parkowanie na niektórych ulicach w centrum - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przypominamy, że od 3 stycznia obowiązują nowe strefy płatnego parkowania i nowe opłaty.

Nowa uchwała podjęta w minionym roku przez radnych wprowadziła w dotychczasowym obszarze podział na strefy A i B, w których funkcjonują zróżnicowane stawki za godzinę postoju pojazdu w zależności od miejsca postoju. Zmiany obowiązują od 3 stycznia.

Jakie strefy?

Podstrefa "A" obejmuje ulicę 3 Maja - odcinek od ul. Wały J. Dąbrowskiego do ul. Wojska Polskiego oraz ulice Grunwaldzką - od ul. M. Konopnickiej do ul. A. Mickiewicza.

Podstrefa "B" to z kolei: ulica Wały T. Kościuszki - strona wewnętrzna plant, od ul. Wojska Polskiego do ul. Wały J. Dąbrowskiego, plac pl. Rawickiej Synagogi - od ul. Wały T. Kościuszki do ul. Kopernika, plac Wolności - część wschodnia zachodnia, od ul. 17 Stycznia do ul. Wazów oraz część południowa od ul. Szwedzkiej do ul. Sukienniczej, ulica 17 Stycznia - od ul. B Głowackiego do ul. S. Staszica oraz ulica K. Marcinkowskiego - od ul. Sukienniczej do ul. Wały Powstańców Wlkp.

Kiedy i za ile?

W strefie A za pierwsze pół godziny zapłacimy 1,20 zł, za pierwszą godzinę 2,40 zł, a za drugą 2,80 zł. W strefie B - za pierwsze pół godziny zapłacimy 1 zł. za pierwszą godzinę 2 zł, za drugą godzinę 2,20 zł. Koszt karty abonamentowej wyniesie 150 zł.

Postój płatny obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00, a na ul. Marcinkowskiego od 6.00 do 15.00.

Zakup biletu jest możliwy w parkomacie lub za pomocą odpowiedniej aplikacji

Na rynku w sobotę też platne

Postój na Rynku jest płatny od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00 oraz w soboty od godz. 10.00 do 14.00. Opłat nie pobiera się w niedzielę i święta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy