Reklama

Nowoczesna pralnia u... rawickich strażaków

Opublikowano:
Autor:

Nowoczesna pralnia u... rawickich strażaków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Prawie 52.000 zł kosztował zakup wyposażenia do strażackiej pralnio-szuszarni. Pieniądze pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Sprzęt - profesjonalna pralnica wraz z dozownikami środków piorących i impregnujących oraz suszarka - na wyposażenie rawickich strażaków zawodowych trafił 15 września.

Jak podkreśla pełniący obowiązki wicekomendanta mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, podczas działań ratowniczych na odzieży specjalnej i sprzęcie używanym przez ratowników gromadzą się różnego rodzaju substancje niebezpieczne.

- Zabrudzoną odzież specjalną będzie można teraz dokładnie oczyścić z toksycznych pyłów i produktów spalania, w tym dioksyn i azbestu. Mało tego, będzie ona automatycznie dezynfekowana i impregnowana, co pozwoli na zachowanie właściwości ochronnych tkanin, z których jest wykonana. Takich możliwości nie miały dotychczas użytkowane zwykłe „domowe” pralki - tłumaczy oficer.

Na strażacką pralnio-suszarnie zaadaptowane zostało pomieszczenie, w którym do tej pory funkcjonował podręczny magazyn.

- Strażacy we własnym zakresie wykonali instalację wodną oraz odprowadzającą gorące powietrze, wymienili drzwi, położyli płytki ścienne i przeprowadzili prace malarskie - dodaje Krzysztof Skrzypczak.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE