Reklama

Nowy dyrektor w szpitalu w Rawiczu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: udostępnione przez Szpital Powiatowy w Rawiczu

Nowy dyrektor w szpitalu w Rawiczu - Zdjęcie główne

Od lewej: Jacek Profaska, prezes szpitala Tomasz Paczkowski, wiceprezes Ewa Kaźmieruk oraz nowy kierownik Tomasz Zawada | foto udostępnione przez Szpital Powiatowy w Rawiczu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 lipca funkcję dyrektora ds. medycznych pełnić będzie kierownik Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dr n. med. Tomasz Zawada, który pracuje w Szpitalu Powiatowym w Rawiczu od 2015 roku.

30 czerwca 2022r. współpracę ze Szpitalem Powiatowym w Rawiczu zakończył dyrektor ds. medycznych, lek. med. Jacek Profaska. Funkcję tę pełnił od stycznia tego roku.
Wówczas zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Milewskiego, który złożył rezygnację. Funkcję dyrektora ds. medycznych Andrzej Milewski - chirurg pracujący wcześniej w Krotoszynie - pełnił od 1 lipca 2017 roku. Jego poprzednikiem był z kolei Zbigniew Sycz.

Krótka współpraca dyrektora z rawickim szpitalem

Jacek Profaska w roku 1979 ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu. Tytuł specjalisty z chirurgii dziecięcej otrzymał w 1988 r. Od 1991 roku objął stanowisko dyrektora Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, które piastował przez 25 lat (do roku 2016).
Od 2017 roku pracował w szpitalach powiatowych, a do roku 2020 był dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Grodzisku Wielkopolskim. Pracę w Rawiczu rozpoczął w styczniu. Dlaczego zdecydował się odejść?
 
Jak wyjaśnia Zuzanna Sokołowska, rzecznik prasowa rawickiego szpitala, rezygnację ze stanowiska dyrektora Jacek Profaska złożył z powodów osobistych. Nie będzie też pełnił dyżurów w miejscowej lecznicy.
 

Nowy dyrektor pracuje w szpitalu w Rawiczu od siedmiu lat

Od 1 lipca funkcję dyrektora ds. medycznych przejmuje kierownik Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dr n. med. Tomasz Zawada, który pracuje w Szpitalu Powiatowym w Rawiczu od 2015 roku.
Siedem lat temu zastąpił na tym stanowisku Jana Mioduchowskiego. Zawada wcześniej pracował w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Był tam zastępcą kierownika klinicznego.
 Cieszymy się, że mamy lekarza z dużym doświadczeniem, a także z tytułem naukowym, co powinno być korzystne dla naszych pacjentów - podkreślał wtedy Tomasz Paczkowski, prezes zarządu Szpitala Powiatowego w Rawiczu.
Tomasz Zawada wcześniej pracował w Państwowym Szpitalu Klinicznym nr 3 oraz Państwowym Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu. Pracę zawodową kontynuował w Szpitalu Uniwersyteckim Cochin w Paryżu w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Stamtąd przeniósł się na stanowisko adiunkta w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie a następnie został adiunktem na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką we Wrocławiu, skąd przyszedł do Rawicza na stanowisko kierownika Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii SP ZOZ w Rawiczu.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE