Nowoczesna maszyna będzie skanować pacjentów w szpitalu. Kosztowała 2 mln. zł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowoczesna maszyna będzie skanować pacjentów w szpitalu. Kosztowała 2 mln. zł - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościWcześniej badania tomografem świadczyła firma zewnętrzna. Teraz placówka będzie miała własny sprzęt.
reklama

Szpital Powiatowy w Rawiczu wzbogacił się o nowy tomograf komputerowy, który będzie sprzętem należącym do placówki. Wcześniej lecznica miała tomograf, ale urządzenie należało do firmy zewnętrznej, z którą współpracowano na zasadach outsourcingu.

- Na początku będzie on dostępny wyłącznie dla pacjentów hospitalizowanych w naszym szpitalu, którzy będą wymagali przeprowadzenia tego jednak badania. Obecnie prowadzimy jeszzcze rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i staramy się również o zawarcie dodatkowego kontraktu, aby z tomografu mogli również korzystać pacjenci ambulatoryjni - informuje Zuzanna Sokołowska rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Rawiczu.

Zakup urządzenia był możliwy, dzięki pozyskanej dotacji z Ministerstwa Zdrowia w kwocie 2 mln. zł i środków własnych szpitala.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
logo