Reklama

Obchody czwartej rocznicy katastrofy smoleńskiej

Opublikowano:
Autor:

Obchody czwartej rocznicy katastrofy smoleńskiej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Na rawickim cmentarzu, przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej, odbyły się zorganizowane przez Powiatowy Komitet PiS, obchody czwartej rocznicy tej tragedii. Uroczystość prowadził Krzysztof Kołeczko, który zadał retoryczne pytanie – co nas tutaj co roku sprowadza. - Naszym życiowym przesłaniem jest hasło ze sztandarów: Bóg, Honor i Ojczyzna - powiedział. - Inaczej żyć nie potrafimy. W swoim wystąpieniu przybliżył najbardziej znaczące wydarzenia z historii Polski, które były kamieniami milowymi tożsamości narodowej. Podkreślił również zasługi prezydenta Lecha Kaczyńskiego, którego dalekowzroczna polityka dopiero teraz jest doceniana.

Okolicznościowy list od Jarosława Kaczyńskiego odczytał prezes Powiatowego Komitetu PiS, Józef Niemczynowski. Podkreślono w nim, że „odpowiedzialność za Polskę spoczywa teraz na nas, jako kontynuacja i niezbywalny nakaz sumienia”.

Wspólną modlitwę w intencji ofiar katastrofy poprowadził proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania N.M.P., ks. prałat Józef Podemski. Uwypuklił, m. in. jako przyczynę tragedii smoleńskiej, nienawiść między ludźmi.

Klamrą spinającą uroczystość była msza w kościele pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania N.M.P. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. (WJ)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE