Reklama

Oby droga do szkoły była bezpieczna. Sprawdź, o co apelują policjanci

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: D. Bela

Oby droga do szkoły była bezpieczna. Sprawdź, o co apelują policjanci - Zdjęcie główne

foto D. Bela

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj uczniowie z naszego powiatu rozpoczęli nowy rok szkolny. O ich bezpieczeństwo w pierwszych dniach nauki zadbają rawiccy policjanci. Będą kontrolować drogi i przejścia dla pieszych w rejonie placówek oświatowych.

Od 1 września policjanci z powiatu rawickiego prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W tym czasie dochodzi do zwiększonego natężenia ruchu kołowego i pieszego w rejonie placówek oświatowych. Dlatego w tych miejscach policjanci rawickiej komendy będą widoczni. Zwrócą uwagę na kierujących pojazdami i pieszych, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów. Najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego, policjanci pomogą przejść przez ulicę, tłumacząc, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Będą też informować dzieci i młodzież o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach. 

Rady dla rodziców i opiekunów

Jeśli odwozisz dzieci lub młodzież do szkoły pamiętaj o:

  • korzystaniu z pasów bezpieczeństwa oraz przewożeniu najmłodszych w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących;
  • zatrzymaniu swojego pojazdu w miejscu dozwolonym, aby nie ograniczać widoczności innym kierującym oraz pieszym, którzy przechodzą przez jezdnię;
  • zachowaniu bezpieczeństwa w momencie wysiadania dziecka z samochodu. 
Policjanci także przypominają, że dzieci do lat 7 nie mogą poruszać się samodzielnie po drogach.

Rady dla kierowców

  • w rejonach przejść dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność;
  • warto dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.
Funkcjonariusze przypominają również pieszym - i to w każdym wieku - o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię. Zabronione jest wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym na przejściu dla pieszych. Policjanci apelują także do pieszych o noszenie po zapadnięciu zmroku elementów odblaskowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE