Reklama

Od wczoraj silnie wieje i pada. Strażacy interweniowali sześć razy (AKTUALIZACJA)

Opublikowano:
Autor:

Od wczoraj silnie wieje i pada. Strażacy interweniowali sześć razy (AKTUALIZACJA) - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Silne podmuchy wiatru łamią drzewa i ich konary, a ulewny deszcz zalewa piwnice i kotłownie. Do godziny 9.00 dyżurny rawickiej komendy PSP przyjął cztery zgłoszenia.

Jako pierwsi wyjechali strażacy z OSP Rogożewo. - Wiatr przewrócił na drogę powiatową Dłoń Bartoszewice drzewo. Ochotnicy pojechali tam, pocięli i usunęli z jezdni - informuje mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, pełniący obowiązki zastępcy komendanta KP PSP w Rawiczu.

Podobne zdarzenia miały miejsce na drogach: Dąbrowa - Chojno oraz w okolicy Wydartowa I. Tam interweniowali ochotnicy z Chojna, Gościejewic i Bojanowa.

- Dziś rano strażacy z JRG Rawicz udali się na teren Zakładu Energetyki Cieplnej w Rawiczu, gdzie woda zalała plac i kotłownię - dodaje Krzysztof Skrzypczak.

Do godz. 12.00 obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne o intensywnych opadach deszczu.

"W ciągu minionej doby na stacjach pomiarowych zanotowano sumy opadów 40 mm do 50 mm, jedynie lokalnie np. w Lesznie nieco powyżej 51.4 mm. W najbliższych godzinach nadal prognozowane są opady deszczu, jednak ich intensywność będzie słabła, a przed południem opady powinny zanikać" - czytamy w komunikacie synoptyka IMGW-PIB Marka Pruchniewicza z Biura Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu.

AKTUALIZACJA

godz. 11.00

Do dyżurnego KP PSP w Rawiczu wpłynęły kolejne dwa zgłoszenia.

- Ratownicy z JRG Rawicz wypompowywali wodę z zalanego garażu o powierzchni 40 m2 w Dębnie Polskim. Z kolei ochotnicy ze Szkaradowa interweniowali na terenie jednej z miejscowych posesji, gdzie woda z zalanego podwórka wlewała się do garażu - informuje Krzysztof Skrzypczak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE