Reklama

Oddział pediatryczny przeniesiony

Opublikowano:
Autor:

Oddział pediatryczny przeniesiony - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rusza modernizacją parteru i pierwszego piętra budynku głównego szpitala w Rawiczu. Prace wykona Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe „BUDOPOL-POZNAŃ”. Inwestycja ta oraz nowe pokrycie dachu wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej pochłoną ponad 26 mln zł.

Reklama

Oddział pediatryczny znajdujący się do tej pory na parterze po lewej stronie budynku głównego szpitala został przeniesiony. Od kilku dni znajduje się na pierwszym piętrze. W celu wejścia na oddział należy obecnie zgłaszać się do głownej rejestracji szpitala. 

Zmiana ma związek z modernizacją dwóch kondygnacji placówki, która właśnie się rozpoczęła.

- Na parterze trwają już prace remontowe i koniecznym było teraz przeniesienie oddziału pediatrycznego w inne miejsce - potwierdza Zuzanna Sokołowska, rzecznik Szpitala Powiatowego w Rawiczu.

Dwie kondygnacje, dach i panele za ponad 26 mln zł

Fundusze na realizację kolejnego etapu modernizacji placówki udało się uzyskać dzięki temu, że Powiat Rawicki złożył dwa wnioski o dofinansowanie zewnętrzne. Pierwszym był projekt "Modernizacja Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o." w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Udało się uzyskać 5 mln 400 tys. zł.Kolejne pieniądze zdobyto w ramach zadania „Modernizacja budynku głównego Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o. krokiem do poprawy jakości udzielanych świadczeń medycznych” - tym razem z Rządowego Funduszu Polski Ład. Jest to kwota 9 mln 779 tys.  889 zł.

Łącznie wartość inwestycji oszacowano na ponad 26 mln zł. Pozostała  kwota będzie sfinansowana z budżetu Powiatu Rawickiego i Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o.

Wykonawcą robót budowlanych w zakresie modernizacji parteru i pierwszego piętra budynku głównego szpitala w Rawiczu będzie Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe „BUDOPOL-POZNAŃ” Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, wykonawca poprzedniego zadania, czyli nowego budynku, w którym mieści się m.in. oddział intensywnej terapii.

Co się zmieni w szpitalu i kto wykona prace?

Na parterze powstanie pracownia endoskopowa, izba przyjęć, wieczorynka oraz zespół pracowni specjalistycznych. Na pierwszym piętrze mają być zlokalizowane dwa oddziały - pediatria i chirurgia.

Nowe pokrycie dachowe oraz montaż instalacji fotowoltaicznej wykona Konsorcjum Nortman-Gorczyca w skład, którego wchodzą firmy: Przedsiębiorstwo Budowlane Robert Nortman z siedzibą w Święciechowie oraz REMONDEK Sebastian Gorczyca z siedzibą w Lipnie.

- Początek naszej realizacji to będzie kwestia uzgodnień, zatwierdzenia poszczególnych rozwiązań. Czeka nas sporo pracy. To jest jak operacja na żywym organizmie, chcielibyśmy, żeby pacjent przeżył - przyznał podczas podpisywania umowy ze szpitalem Łukasz Kawczyński, prezes firmy Budopol.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE