Reklama

Odsłonią i poświęcą nową tablicę pamiątkową

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Odsłonią i poświęcą nową tablicę pamiątkową - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Miejskiej Górki zaprasza mieszkańców miasta i gminy, w piątek 6 stycznia, na obchody 104. Rocznicy Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.30 mszą św. w intencji Powstańców Wielkopolskich, która odprawiona zostanie w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja. Wezmą w niej udział, między innymi poczty sztandarowe, a oprawę muzyczną zapewnią chórzyści Koła Śpiewu im. Bolesława Dembińskiego.

Po mszy świętej, o godz. 12.30 odbędzie się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej na budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miejskiej Górce, w którym w okresie powstania mieścił się szpital powstańczy zwany „Domem Rannych”.

Poza tym od 5 do 20 stycznia w Hali Widowiskowo – Sportowej im. Powstańców Wielkopolskich w Miejskiej Górce dostępna będzie wystawa fotografii wielkoformatowej „Walczyli o naszą wolność” , przedstawiająca sylwetki powstańców, najważniejsze wydarzenia z tego okresu oraz działania jakie podejmowano w celu upamiętnienia bohaterów zrywu powstańczego.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE