Reklama

Ostatni kiosk zniknął z rawickich plant [FILM]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Jarosław Pawlak

Ostatni kiosk zniknął z rawickich plant [FILM] - Zdjęcie główne

foto Jarosław Pawlak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kiedyś kioski, w których można było kupić tzw. mydło i powidło - a więc od gazet, przez artykuły spożywcze, po przemysłowe - były stałym elementem miejskiego krajobrazu. Dziś zostały tylko nieliczne, m.in. na osiedlu Westerplatte i Placu Wolności w Rawiczu. Żadnego nie ma już na plantach.

Kiosk przy rawickich plantach, znajdujący się między fontanną niedźwiedzia a Pomnikiem Żołnierza Polskiego, od dłuższego czasu był zamknięty. Jak poinformował trzy tygodnie temu burmistrz Grzegorz Kubik, po wymianie korespondencji z siecią, do której obiekt należy, ustalono, że kiosk zniknie z plant do 30 września.

Kiosk zniknął, co w jego miejsce?

Ostatecznie obiekt został zabrany z plant w środę, 7 września. Jeszcze nie wiadomo, jak zostanie zagospodarowana pusta przestrzeń pozostała po nim.

Burmistrz - za pośrednictwem mediów społecznościowych - zwrócił się do mieszkańców, jaki oni mają na to pomysł. Wśród przykładowych propozycji najczęściej pojawiały się bezpłatna toaleta oraz kolejna stacja dla rowerów powiatowych. Niektórzy internauci sugerowali umieszczenie... tzw. boksera - maszyny w którą można uderzać, aby młodzież mogła neutralnie spożytkować nadmiar swojej energii.

Kiosk przeszedł, a nawet odjechał do historii

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE