Reklama

Pakosławianie dziękują za picie polskiego mleka

Opublikowano: ndz, 17 maj 2020 14:33
Autor:

Pakosławianie dziękują za picie polskiego mleka  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

PAKOSŁAW / Córki oraz wnuki Wojciecha i Łucji Wawrzyniaków wzięli udział w kampanii społecznej „Dziękujemy, że pijecie mleko”.

W akcji hodowcy bydła mlecznego i producenci mleka dziękują konsumentom za kupowanie krajowych produktów mlecznych i wspieranie rozwoju polskiej branży mleczarskiej. - Mamy świadomość, że nasza praca ma sens dlatego, że to na stołach naszych konsumentów pojawiają się produkty z mleka naszych krów i tak naprawdę to dzięki temu my i nasze rodziny mamy zapewnioną pracę i godziwe życie - podkreśla Leszek Hądzlik, prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, zachęcając rolników do robienia rodzinnych zdjęć wśród krów, a konsumentów - do spożywania polskiego mleka.

Do akcji przyłączyli się państwo Wawrzyniakowie z Pakosławia. Ich gospodarstwo znane jest nie tylko w okolicy, ale i całej Polsce z hodowli bydła mlecznego, które wielokrotnie na imprezach branżowych było nagradzane.

Wawrzyniakowie gospodarują na 50 ha ziemi (również dzierżawionej). Specjalizują się w produkcji mleka. Obecnie hodują 104 krowy dojne. Rekordzistka stada dała w ubiegłym roku w drugiej laktacji 17.032 kg mleka. Średnia wydajność stada wynosi 12.150 kg przy zawartości tłuszczu 3,64 procent i 3,45 procent białka. - Obecnie opłacalność produkcji mleka jest coraz niższa. Mleczarnie nie mogą sprzedać naszego produktu, który wzrósł, a eksport pozostał na niezmiennym poziomie. Cena mleka nieustannie spada - mówi Wojciech Wawrzyniak, który kontynuuje tradycje hodowlane swego ojca, Feliksa, a także dziadka i pradziadka. Razem z żoną Łucją prowadzą gospodarstwo agroturystyczne. Dla swych turystów mamy, m.in. konie do bryczki i pod wierzch.

Na zdjeciu córki państwa Wawrzyniaków: Anna i Agnieszka oraz wnuczęta: Jasiu, Hania, Jadzia, Wojtek i Franek dziękują za picie polskiego mleka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE