reklama

Pamiątka dla przyszłych pokoleń schowana w Szkaradowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościSzkoła w Szkaradowie niedawno przeszła remont. W jego trakcie, pod podłogą jednej z sal odnaleziono spis osób, które 33 lata temu uczestniczyły w jej odnawianiu. Teraz pracownicy szkoły przygotowali i schowali nową pamiątkę dla kolejnych pokoleń.
reklama

Szkoła Podstawowa w Szkaradowie przeszła remont, który objął najstarszą część budynku. Odbył się on dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu. Prace polegały na wymianie dachu, odnowieniu elewacji, klatki schodowej wewnątrz obiektu oraz dwóch klas. Wykonawcą była firma MICHAŁ GRYGIEL – FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA, która prace wyceniła na ponad 860 tys. zł, a ich zakres, oprócz szkoły w Szkaradowie, objął również remont dachu w szkole w Dubinie. 

Kartka z dawnych lat

Na początku lipca, burmistrz Jutrosina, Romuald Krzyżosiak poinformował, że pracownicy firmy remontowej dokonali ciekawego odkrycia.

- Pracownicy firmy remontowej znaleźli pod podłogą fragment gazety sprzed 33 lat z nazwiskami i imionami osób, które 25 sierpnia 1990 r. pracowały społecznie przy remoncie podłogi. Byli to: Sobkowiak – cieśla, Jasiński Konrad, Szponik Jerzy i Irena, Jeżewski Ryszard, Lindner Roman, Plewka Zdzisław, Kowalski Stanisław, Turbański Stanisław, Zyber Roman, Łęcki Stefan i Maria, Wieczorek Wacław i Helena, Krzyżosiak Genowefa i Antoni, Paszek Jan i Wiktoria - przekazał włodarz gminy.

reklama

Wtedy dyrektor placówki, Elżbieta Jagodzińska, przekazała, że pamiątkowe znalezisko na razie będzie bezpiecznie czekało w jej gabinecie, a następnie trafi do kącika pamięci w szkole. Już wtedy zapowiedziała, że pojawił się pomysł na pozostawienie nowej pamiątki - kapsuły czasu, jednak wymagał on doprecyzowania i nie zdradziła szczegółów. 

Nowa kapsuła schowana

Niedawno nowa kapsuła czasu została przygotowana i "zakopana" pod podłogą remontowanej części szkoły. Do szklanej kapsuły schowano dokumenty, w których wpisano z jakiej okazji i kiedy umieszczono kapsułę, kto był wykonawcą remontu, jaki był jego zakres oraz informacje o tym kto zarządzał w tym czasie gminą, nazwiska i stanowiska pracowników administracyjnych szkoły oraz nauczycieli. Ponadto, jak przekazała dyrektor szkoły, do środka włożyła także kopię Życia Rawicza z artykułem o kartce wcześniej znalezionej pod podłogą szkoły. 

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama