Reklama

Chce zakazu szczepienia, kwarantanny i maseczek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Chce zakazu szczepienia, kwarantanny i maseczek - Zdjęcie główne

maseczka ochronna | foto adobe stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do władz miast w ostatnim czasie trafiają petycje wzywające samorządy do podjęcia określonych działań w sprawie obostrzeń i profilaktyki w pandemii. Czego dokładnie dotyczą?

Autor petycji, które wpłynęły do rad gmin Bojanowa, Jutrosina i Rawicza wnosi o "nadzwyczajne zwołanie posiedzeń Rad Miejskich i Gminnych" i przyjęcia na nich konkretnych uchwał.

Według treści petycji, rady gmin miałyby wydać zakaz stosowania maseczek ochronnych, nakładania kwarantanny oraz stosowania szczepionek mRNA.

Autorem wniosków, które wpłynęły do gmin jest ta sama osoba, Mariusz Najda, założyciel Fundacji im. Nikoli Tesli w Białymstoku.

Począwszy od ubiegłego roku Mariusz Najda rozsyła do urzędów gmin w całej Polsce setki petycji o treści podobnej do tych, które dotarły do gmin naszego powiatu. Zgodnie z prawem, każdy taki wniosek musi być przyjęty, rozpatrzony, a odpowiedź przygotowana pod kątem prawnym i przedłożona najpierw do zaopiniowania odpowiedniej komisji, a potem całej radzie gminy pod głosowanie.

Radni w Bojanowie w głosowaniu jednogłośnie uznali pismo za bezzasadne. W odpowiedzi wskazano, że Rada Gminy nie jest organem uprawnionym do wydawania zakazów noszenia maseczek, szczepień, czy stosowania kwarantanny. Podkreślono też, że szczepienia przeciw Covid-19 są dobrowolne, a dostępne na rynku preparaty mają przewidziane prawem certyfikaty.

Rady gmin Jutrosin i Rawicz będą rozpatrywać petycje na najbliższych posiedzeniach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy