Reklama

Pięć firm zainteresowanych budową hali w Gostkowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Pięć firm zainteresowanych budową hali w Gostkowie - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Edukacyjny Związek Międzygminny Gostkowo-Niepart prowadzący placówkę na pograniczu dwóch gmin, ogłosił przetarg na budowę hali. Zainteresowani mogli składać oferty do 17 maja 2023 r. Ich otwarcie nastąpiło w poniedziałek, 22 maja.

Reklama

Edukacyjny Związek Międzygminny Gostkowo-Niepart od 13 lat prowadzi szkołę i przedszkole znajdujące się na terenie dwóch miejscowości i dwóch gmin - Miejska Górka (powiat rawicki) i Krobia (powiat gostyński). W minionym roku złożył wniosek do rządowego programu "Polski Ład" o pieniądze na budowę tzw. sportowej hali tunelowej. Dofinansowanie udało się uzyskać w kwocie 3 mln zł. W kwietniu tego roku ogłoszono przetrag na to zadanie. Okazało sie, że pięć firm - z Warszawy, Wrocławia, Lubicza i Rawicza jest zainteresowanych realizacją inwestycji. Kwoty są jednak wyższe niż fundusze, którymi dysponuje związek. 

Najwyższa oferta opiewa na kwotę blisko 5 mln 400 tys. zł, a najniższa to 4 mln 462 tys. zł i jest to propozycja rawickiej firmy budowlanej. Czy w związku z tym hala powstanie?

- Będziemy omawiać te oferty i całą inwestycję z burmistrzem Krobi. Jest pewien pomysł, żeby to realizować tak, aby nie trzeba było dokładać sporych kwot - komentuje krótko burmistrz Miejskiej Górki - Karol Skrzypczak.

Do tematu wrócimy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE