Reklama

Bojanowo. Sukces Michała Aleksandrzaka. "Wykonał tytaniczną pracę w zaciszu domowym"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzech uczniów szkół z powiatu rawickiego rywalizowało w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Ich opiekunem był Rafał Sołtysiak, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Rawiczu. Ogromny sukces odniósł Michał Aleksandrzak z klasy 4a Szkoły Podstawowej w Bojanowie.

Reklama

Finał wojewódzki odbył się w minioną sobotę (20.05.2023) w Lubaszu w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Jury konkursowe składało się z przedstawicieli kadry dydaktycznej Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.  

Do turnieju przystąpiło po trzech uczestników w trzech grupach wiekowych - z 31 powiatów w Wielkopolsce. W I grupie (szkoły podstawowe klasy 1-4) powiat rawicki reprezentował Michał Aleksandrzak ze Szkoły Podstawowej im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Bojanowie. W grupie II (szkoły podstawowe klasy 5-8) uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Zielonej Wsi - Jakub Łukowiak, natomiast w grupie III (szkoły ponadpodstawowe) - Wojciech Szymałka z Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce. 

Jak wyjaśnia Rafał Sołtysiak, turniej wojewódzki składał się z kilku etapów. W pierwszym z nich uczestnicy zmierzyli się z testem, w drugim - odpowiadali na pytania w wylosowanych przez siebie zestawach, a następnie musieli wylosować worek ze sprzętem i omówić urządzenie, które tam się znajdowało.

Kapitalnie spisał się Michał Aleksandrzak. Po zsumowaniu punktów z poszczególnych etapów to właśnie uczeń klasy 4a został mistrzem Wielkopolski. Będzie on reprezentował województwo, a także powiat rawicki i gminę Bojanowo podczas ogólnopolskiego finału. Zaplanowano go na 3-4 czerwca we Wrześni.

- Michał wykonał tytaniczną pracę w domowym zaciszu, ucząc się teorii, nie zapominając także o praktyce. Wielki sukces Michała to także wyzwanie dla szkoły, aby w kolejnych latach utrzymać dobry trend i być może okazja, aby natchnąć innych uczniów do podobnej pracy. A tylko praca u podstaw, z czego słynie Wielkopolska, to klucz do małych i dużych sukcesów. Michał, wielkie gratulacje! To Twój moment i trzymamy kciuki za niecałe 2 tygodnie. Jesteśmy dumni - podkreślają nauczyciele i władze bojanowskiej szkoły w mediach społecznościowych. 

Słowa uznania do opiekunów Michała Aleksandrzaka skierował Rafał Sołtysiak. 

- Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniach „Naszego Mistrza” do konkursu i wspierali jego zapał, determinację oraz zaangażowanie. To wielki sukces i wyróżnienie także dla nas, bo bardzo dawno nie mieliśmy naszego reprezentanta tak wysoko - przyznaje Rafał Sołtysiak.              

Pozostali dwaj reprezentanci naszego powiatu nie zakwalifikowali się do finałów, chociaż w grupie szkół ponadpodstawowych niewiele brakowało. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE