Reklama

Pięć mandatów i trzy postępowania administracyjne. Efekt kontroli WITD

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: WITD Poznań

Pięć mandatów i trzy postępowania administracyjne. Efekt kontroli WITD - Zdjęcie główne

foto WITD Poznań

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Normą stały się w powiecie rawickim kontrole inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Ostatnia z nich poświęcona była transportowi zwierząt. Co wykryli funkcjonariusze ITD?

Przewóz żywych zwierząt, stan techniczny pojazdów do ich transportu, a także czas pracy kierowców kontrolowali inspektorzy z oddziałów wielkopolskiej inspekcji w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim. Asystował im lekarz weterynarii. 

Kontrole odbywały się 31 stycznia 2023 roku na terenie powiatu rawickiego. Nie stwierdzono naruszeń, jeśli chodzi o przewóz zwierząt. Zdaniem inspektorów ITD, stan techniczny pojazdów, które służyły do ich transportu, nie był jednak najlepszy. 

- Po przeprowadzeniu pięciu kontroli pojazdów przewożących trzodę chlewną inspektorzy wypisali pięć mandatów karnych. Zostaną też wszczęte trzy postępowania administracyjne wobec przewoźników związane ze złym stanem technicznym pojazdów oraz przekroczeniami w czasie pracy kierowcy. Jeden dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany w związku z pęknięciem tarcz hamulcowych - czytamy w komunikacie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu.

 

Fot. WITD

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE