Reklama

Pieniądze na komputery dla dzieci rolników. Wnioski tylko do 30 grudnia

Opublikowano:
Autor:

Pieniądze na komputery dla dzieci rolników. Wnioski tylko do 30 grudnia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Tylko do końca roku rolnicy mogą starać się o dofinansowanie zakupu komputera stacjonarnego lub laptopa dla uczącego się dziecka. Pieniądze ma przyznawać Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Aby poprawić dzieciom z obszarów wiejskich warunki nauki, ARiMR ogłosiła nabór wniosków o pomoc finansową na zakup komputera lub laptopa z oprogramowaniem i oprzyrządowaniem.

Pomoc finansowa wynosi 1.500 zł na rodzinę. Przyznaje się ją jeżeli co najmniej dwoje dzieci rolnika jest w wieku do 18 lat i uczy się.

Oczywiście, wnioskodawca musi prowadzić gospodarstwo rolne. Pieniądze na komputery dla dzieci rolników (powyżej 1 hektara) i posiadać numer identyfikacyjny nadany w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności. - Pod uwagę brany jest też dochód - nie mógł on w 2019 roku przekroczyć w przeliczeniu na osobę 1.200 zł miesięcznie - tłumaczy kierownik biura powiatowego ARiMR w Miejskiej Górce Karol Junory. Ponadto, pieniądze na zakup komputera można otrzymać pod warunkiem, że w ostatnich trzech latach poprzedzających dzień złożenia wniosku rodzina rolnika nie otrzymała komputera stacjonarnego lub laptopa zakupionego ze środków publicznych, bądź środków organizacji pozarządowej. Nie mogła też w tym czasie otrzymać zwrotu kosztów lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

Wsparcie finansowe otrzyma jedno z rodziców, które złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami.

Nabór potrwa do końca roku, a do wniosku należy dołączyć kopie: decyzji określającej wysokość podatku rolnego w 2019 roku, zeznań podatkowych za ubiegły rok, faktur potwierdzających zakup komputera stacjonarnego lub laptopa łącznie z oprogramowaniem, myszą, klawiaturą i ładowarką. Wniosek można przekazać osobiście lub dostarczyć do specjalnej wrzutni. Można to również uczynić za pośrednictwem platformy ePUAP, bądź wysłać korzystając z usług operatora pocztowego.

Dotację na zakup komputera można otrzymać, jeżeli sprzęt zostanie zakupiony w okresie od 10 grudnia do 31 marca przyszłego roku.

- Na uwagę zasługuje również konieczność dostarczenia faktur zakupu przez rodzica lub opiekuna. Musi to nastąpić do 15 kwietnia 2021 roku - dodaje Karol Junory.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE