Reklama

Reklama

Pilnie potrzebna pomoc dla ratownika medycznego

Opublikowano: pt, 13 lis 2020 20:30
Autor:

Pilnie potrzebna pomoc dla ratownika medycznego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Covid-19 nie oszczędzia pracowników ochrony zdrowia. Ratownik medyczny, który spieszył z pomocą innym, teraz sam jej potrzebuje. 

O sprawie informuje portal jarocinska.plRatownik medyczny Mikołaj Durski od początku epidemii spieszył z pomocą innym. Nie zważał na ryzyko zakażenia, które w jego pracy jest ogromne. Zdradliwy wirus zaatakował także jego. Ratownik potrzebuje pomocy. Proszą o nią koledzy z pracy i rodzina. Na powrót taty do zdrowia czekają dwie córeczki. 

- Poszukujemy osocza ozdrowieńca AB dla naszego przyjaciela Ratownika Medycznego Mikołaja Durskiego, który zachorował na COVID. Mikołaj od wielu lat pracuje w naszym ZRM, zawsze można liczyć na jego pomoc i dobre serce, poczucie humoru. Mógłbym wiele napisać o Mikołaju superlatywów, wiele dobrych rzeczy i wiele chwil radości i sytuacji stresujacych, które razem przeżyliśmy. Dziś Mikołaj potrzebuje naszego wsparcia i pomocy w postaci krwi - osocza - napisał jeden z jego kolegów w mediach społecznościowych.

Gdzie można oddać osocze?
Ozdrowieńcy mogą oddać osocze w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwolecznictwa w Poznaniu. Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia.

Najpierw trzeba się skontaktować z Działem Dawców od poniedziałku do piątku w godz.7.30-14.30 tel.:(61) 886-33-54 lub mailowo: [email protected]

Osocze mogą oddać osoby, które spełniają następujące warunki:

- przechorowały Covid-19, zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe lub osoby, które przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2;

- dysponują wynikiem badania RNA SARS-CoV-2, który potwierdził zakażenie lub wynikiem przeciwciał anty-SARS-CoV-2;

- są w wieku 18-60 lat i nie chorują przewlekle;

- nie otrzymały w przeszłości transfuzji krwi lub jej składników.

Osoba, która wyzdrowiała po przechorowaniu Covid-19 lub przebyła bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2, musi spełniać standardowe kryteria dawcy krwi (m.in. stanu zdrowia, wagi, wzrostu, nieprzebywania w obszarach o szczególnej sytuacji epidemiologicznej np. obszary występowania wirusa Zika, wirusa Zachodniego Nilu czy też endemicznego występowania malarii). Ostateczną i wiążącą decyzję podejmuje lekarz w dniu kwalifikacji lekarskiej.

Wśród apelujących o oddawanie osocza jest, m.in. burmistrz Rawicza

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +8 / -0

  Logik

  Kto może niech pomoże !!! Z drugiej strony gdzie są specjaliści antyCovidowmcy, Plandemicy ?

 • rok temu | ocena +9 / -0

  Zio

  Ciemnolud się boi Jarosław nie kazał, ja już oddałem i będę dalej oddawał

 • rok temu | ocena +9 / -0

  Antychrist

  Brak komentarzy.Murzyn zrobil swoje.Niech teraz martwi sie o siebie.