Reklama

Piotr Popielas złożył ślubowanie. Został radnym Rady Powiatu Rawickiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Skład Rady Powiatu Rawickiego został uzupełniony do 17 osób. Nowym radnym został Piotr Popielas.

Reklama

W kwietniu 2023 roku - po ciężkiej chorobie - zmarła Agata Roszak. Była mieszkanką Sarnówki, nauczycielką wychowania fizycznego, działaczką Akcji Katolickiej, radną Rady Powiatu Rawickiego. Miała niespełna 55 lat. 

W związku ze śmiercią Agaty Roszak, komisarz wyborczy w Lesznie stwierdził wygaśnięcie jej mandatu. 2 maja wydał kolejne postanowienie. Dotyczyło ono objęcia mandatu radnego przez Piotra Popielasa - kandydata z listy Prawa i Sprawiedliwości, który w wyborach z 21 października 2018 roku uzyskał kolejno największą liczbę głosów (188), a nie utracił prawa wybieralności oraz nie zrzekł się pierwszeństwa do objęcia mandatu. 

- Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesu Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej. Tak mi dopomóż Bóg - ślubował w trakcie dzisiejszej sesji (25.05.2023) Piotr Popielas. 

Radny jest nauczycielem w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu oraz Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu. W latach 2016-2018 był szefem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rawiczu. 

Jakie uczucia towarzyszyły Piotrowi Popielasowi w momencie dołączenia do rady?

- Nie przypuszczałem i myślę, że nikt z nas tutaj nie przypuszczał, że taka sytuacja będzie. Okoliczności, które spowodowały, że mam dzisiaj zaszczyt zasilić Radę Powiatu Rawickiego, są wiadome - mówi Piotr Popielas. - Patrząc z drugiej strony, cieszę się, że tutaj mogę być i w tej radzie pracować. Sprawy bliskie mojemu sercu to oświata, kwestie zdrowia, opieki czy pieczy zastępczej. Atmosfera w radzie jest dobra, co widać po dzisiejszej sesji (...). Myślę, że do końca tej kadencji będzie można wypracowywać dobre, pomyślne i mądre rozwiązania - podsumował. 

W trakcie sesji Rady Powiatu Rawickiego obecni w sali oddali hołd zmarłemu radnemu sejmiku wojewódzkiego i byłemu wójtowi gminy Pakosław - Kazimierzowi Chudemu. Rada Powiatu udzieliła również zarządowi wotum zaufania oraz zatwierdziła sprawozdanie finansowe Powiatu Rawickiego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2022 r., jednogłośnie udzielając absolutorium zarządowi. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE