Reklama

Pirat drogowy ukarany przez sąd

Opublikowano:
Autor:

Pirat drogowy ukarany przez sąd - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

20-letniego Norberta P. obwiniono o popełnienie ośmiu wykroczeń drogowych - w tym między innymi za kierowanie pojazdem mimo braku uprawnień. 

Zdarzenie z udziałem pirata drogowego miało miejsce tuż przed północą 18 czerwca. Wtedy podczas pełnienia służby przy ul. Przyjemskiego w Rawiczu funkcjonariusze policji zauważyli seata ibizę, którym poruszał się znany im mężczyzna, nie posiadający w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierowca w ogóle nie zastosował się jednak do sygnału policjantów i zamiast się zatrzymać, gwałtownie przyspieszył.

Funkcjonariusze podejęli więc pościg ulicami Przyjemskiego, Kadecką, Kościuszki, Mikołajewicza, Miedzińskiego. Uciekający wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego.

„Na skrzyżowaniu ulicy Kadeckiej z Kościuszki nie zastosował się do znaku STOP, nie sygnalizował też manewru skrętu w prawo. Na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z Piłsudskiego zmusił kierującego innym pojazdem do gwałtownego zjechania na chodnik w celu uniknięcia zderzenia. Na zbiegu ulic Mikołajewicza i Ryblewskiej-Cichońskiej nie  zastosował się do znaku STOP. Na ul. Mikołajewicza, jadąc w strefie zamieszkania, zmusił osoby idące chodnikiem do gwałtownego odskoczenia w przydrożne zarośla w celu uniknięcia potrącenia. Na ul. Mikołajewicza - skrzyżowanie z Ryblewskiej-Cichońskiej nie sygnalizował skrętu w lewo” - wyliczano w aktach sprawy.

Sąd uznał mężczyznę winnym i za swoje zachowanie na drodze mężczyzna musi zapłacić 5 tys. zł grzywny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE