Reklama

Po remoncie - Rolnicza ponownie otwarta

Opublikowano:
Autor:

Po remoncie - Rolnicza ponownie otwarta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

 RAWICZ  Dobra informacja dla kierowców. Po kilkumiesięcznym remoncie, dziś wznowiono ruch na wyremontowanym odcinku ulicy Rolniczej - od ul. Przyjemskiego do Bohaterów Westerplatte. Mieszkańcy mogą też skorzystać z parkingu.

Organizacja ruchu w tej części miasta wraca do stanu sprzed prac. Obie nitki są ponownie jednokierunkowe.

W ostatnich dniach, magistrat złożył zastrzeżenia co do jakości nawierzchni asfaltowej, jaka została ułożona na części modernizowanej jezdni (od strony bloków). - Mimo trwających aktualnie badań w laboratorium, zdecydowaliśmy nie blokować ruchu i pozwolić kierowcom na korzystanie z wyremontowanej jezdni - mówi Paweł Szybaj, zatępca burmistrza Rawicza.

Wyniki badania z pierwszego laboratorium wskazują, że minimalnie przekroczono zawartość jednego ze składników. Co to oznacza? - Normy są minimalnie przekroczone. Musimy dokonać arbitrażu. Próbka zostanie zbadana ponownie w innym laboratorium i, jeśli wynik się powtórzy, będzie konieczna wymiana asfaltu na nitce od strony sklepu Lidl. Może to wydłużyć prace o kilka dni. Jednak jakość jest dla nas kluczowa i nie będziemy tolerować sytuacji, gdy wartości są przekroczone - mówi wiceburmistrz.

Podczas realizacji I etapu przebudowy, doszło do pomyłki ze strony wykonawcy. Firma wymieniła kilkanaście metrów chodnika, który nie był uwzględniony w przetargu. Więcej na ten temat przeczytasz tu: Pomyłka na Rolniczej. Pytamy o nadzór nad przebudową ulicy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE