Reklama

Podatki na tym samym poziomie

Opublikowano:
Autor:

Podatki na tym samym poziomie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Po raz szósty z rzędu podatki w Miejskiej Górce pozostaną na tym samym poziomie. Nowością jest wprowadzenie opłaty prolongacyjnej.

I choć radni zadecydowali, by wysokość stawek pozostała na niezmienionym poziomie, to niezbędne było podjęcie uchwały. Związane jest to z kosmetyczną zmianą dotyczącą obszarów objętych programem rewitalizacji.

- My takiego obszaru jeszcze nie mamy. Ale składaliśmy wniosek o dofinansowanie opracowania dokumentacji na rewitalizacji obszaru od nieczynnego dworca kolejowego przez rynek w kierunku „Balatonu” - informuje Karol Skrzypczak, burmistrz Miejskiej Górki.

Jeżeli uda się pozyskać pieniądze na opracowanie dokumentacji, to niektóre ulice w mieście zostaną objęte nową stawką podatku, która od przyszłego roku zmaleje o 2 grosze i wyniesie 2,98 gr. Jak poinformował na sesji włodarz gminy, decyzja radnych będzie wiązać się z podobnymi - jak w ubiegłym roku - wpływami do budżetu z tytułu opłat lokalnych i podatków.

- Fakt jest taki, że mamy coraz bardziej zdyscyplinowanych podatników. Jest mikroskopijna ilość wniosków o przesunięcie lub umorzenie podatku. Też spada liczba podatników, uchylających się od płacenia podatków, czyli takich, wobec których trzeba wszczynać postępowanie egzekucyjne. To bardzo pozytywne zjawisko - podkreśla Karol Skrzypczak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE