Reklama

Podpisano umowę na rewitalizację rynku w Jutrosinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB burmistrza R. Krzyżosiaka

Podpisano umowę na rewitalizację rynku w Jutrosinie - Zdjęcie główne

foto FB burmistrza R. Krzyżosiaka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak przekazał burmistrz Jutrosina, Romuald Krzyżosiak, została podpisana umowa z wykonawcą ponad 6-milionowej inwestycji skoncentrowanej na rynku w Jutrosinie.

W piątek, 10 marca 2023r., Romuald Krzyżosiak, burmistrz Miasta i Gminy Jutrosin, Krzysztof Rogala, prezes zarządu Konsorcjum SKM Dróg Sp. z o.o. oraz Monika Banaszkiewicz z firmy „Hurst” podpisali umowę na wykonanie rewitalizacji jutrosińskiego rynku. Koszt inwestycji wynosi ponad 6 mln 225 tys. zł, z czego 5.490.000 zł będzie pochodzić z dofinansowania, które gmina Jutrosin uzyskała w ramach drugiej edycji rządowego programu Polski Ład.

Przegonili konkurencję

Do przetargu stanęły 4 firmy. Oferty opiewały na kwoty od ponad 7 mln 300 tys. zł do ponad 6 mln 200 tys. zł. Najkorzystniejszą złożyła firma SKM Dróg sp. z o. o. ze Słupi Kapitulnej. 

Dużo pracy mało czasu

Projekt jest kosztowny, ale zawiera dużo elementów do wykonania. Obejmuje, m.in. wymianę dachu na budynku OPS-u, budowę przy ratuszu podjazdu dla osób niepełnosprawnych, wymianę okien i malowanie elewacji, nasadzenia roślin, przygotowanie miejsc parkingowych, budowę fontanny, nową nawierzchnię na ulicach wokół rynku, wymianę nawierzchni płyty rynku, ławki, donice na kwiaty, nowe kosze na śmieci czy przeniesienie przystanku z zatoczką w nowe miejsce. Zakończenie prac zaplanowano do 30 listopada 2023 roku. 

Początek już niedługo

Jak poinformował Romuald Krzyżosiak, prace rozpoczną się w drugiej połowie kwietnia od wykonania termomodernizacji ratusza.

- Planowane jest zorganizowanie spotkania informacyjnego dla mieszkańców z wykonawcą inwestycji, podczas którego omówiony zostanie harmonogram prac, zmiana organizacji ruchu na czas prac oraz terminy zakończenia poszczególnych etapów robót - dodał burmistrz.

Gmina dostała ponad 12 mln

Poza dofinansowaniem do rewitalizacji rynku, gmina Jutrosin dostała jeszcze w ramach Polskiego Ładu 6 mln 440 tys. zł na dwa inne zadania: poprawa atrakcyjności terenów inwestycyjnych, poprzez przebudowę 5,51 km dróg oraz modernizacja budynków oświatowych. W sumie "zgarnęła" 12 mln 540 tys. zł. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy