Reklama

Podziękowali za plony, wysłuchali przyśpiewek i otworzyli "galerię" sołtysów (FOTO)

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku nie zaplanowano gminnych dożynek w Miejskiej Górce, ale imprezy podsumowujące sezon żniw, odbywają się w poszczególnych miejscowościach. Dziś za plony dziękowano między innymi w Dłoni.

Wszystkich gości i mieszkańców Dloni i Melanowa przybyłych pod dom strażaka, gdzie mieści się także świetlica wiejska, powitała sołtys Lucyna Maćkowiak. Obecny był m.in. burmistrz Miejskiej Górki Karol Skrzypczak, poprzedni sołtys, a obecnie wiceprzewodniczący rady miejskiej Bernard Bałuniak, sołtys Kołaczkowic Antoni Mikołajczak, ksiądz proboszcz parafii w Kołaczkowicach Piotr Matuszak, a także lokalni przedsiębiorcy i oczywiście rolnicy,  którzy otrzymali symboliczne wieńce dożynkowe.

Przyśpiewki o księdzu i rolnikach

Zanim rozpoczęto obrzęd sołtys Lucyna Maćkowiak podziękowała także wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji imprezy, a następnie oddała głos solistkom, które przedstawiły bogate przyśpiewki na temat księdza proboszcza oraz wyróżnionych rolników. Przygotowano je z wielką starannością, bo zawarto w nich mnóstwo informacji o gospodarzach. Nie zabrakło też odrobiny humoru, ale nikt się nie obraził.

Ksiądz otrzymał od młodzieży bochen chleba, którym później poczęstował mieszkańców, a wieńce dostali: Aneta i Paweł Robaszyńscy, Tomasz Cichowlas, Ewelina i Dawid Chlebowscy, Karolina i Tymoteusz Popiołkowie.

Brawurowy występ dzieci

W części artystycznej zaprezentowały się dzieci z przedszkola. Wystąpiły w dwóch układach tanecznych - do muzyki z ekranizacji powieści "Nad Niemnem" oraz amerykańskiego musicalu "Grease".

Ich występ nagrodzono gromkimi brawami.

Sołtysi w galerii

Po części obrzędowej przyszedł czas na symboliczne otwarcie galerii sołtysów, czyli miejsca w świetlicy, gdzie zawieszono portrety dotychczasowych włodarzy wsi. Wcześniej przypomniamo ich sylwetki, a informacje na ten temat zebrała Sławomira Skrzypczak. 

Po tym punkcie programu przyszedł już czas na poczęstunek, zabawę taneczną i loterię fantową z mnóstwem nagród.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy