Reklama

Podziel się cząstką siebie. Walentynkowa zbiórka krwi w Sarnowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Rada Osiedla Sarnowa (archiwum)

Podziel się cząstką siebie. Walentynkowa zbiórka krwi w Sarnowie - Zdjęcie główne

foto Rada Osiedla Sarnowa (archiwum)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz trzeci do sarnowskiego ratusza zapraszają przedstawiciele rady miejscowego osiedla nr 6. Odbędzie się tam walentynkowa zbiórka krwi. Zaplanowano ją na 18 lutego 2023r.

Już niebawem w Sarnowie odbędzie się trzecia zbiórka krwi. Będzia miała ona formę stacjonarną. Pracownicy RCKiK zameldują się w ratuszu. Walentynkowa zbiórka krwi odbędzie się 18 lutego w godzinach 9.00-15.00. 

W poprzednich edycjach w Sarnowie cząstką siebie podzieliło się 67 osób. Zebrano około 30 litrów krwi. 

- Bardzo serdecznie zapraszamy - mówi Anna Andrzejewska z Rady Osiedla Sarnowa. - To już jest zbiórka cykliczna. Spotkamy się po raz trzeci w okresie walentynkowym i mam nadzieję, nie ostatni. Wcześniejsze edycje okazały się strzałami w dziesiątkę, bo oddających było bardzo dużo. Trzeba się dzielić tym, co się ma - dopowiedziała. 

Krew jest jak dotychczas lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym. Niezbędna jest w wielu stanach zagrożenia życia, m.in. masywne krwotoki, urazy, wypadki, jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom, w tym nowotworowym. Jest też najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiej osobie. Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest bezpieczne i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia czy życia. Krew pobierana jest przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku przez wykwalifikowany personel medyczny. Krwiodawcą może zostać osoba zdrowa, dorosła, która ukończyła 18 lat, ale nie jest starsza niż 65 lat. W trakcie rejestracji potencjalny dawca otrzyma kwestionariusz, który będzie musiał wypełnić. 

Jak informuje poznańskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, obecnie w Wielkopolsce są bardzo małe zapasy krwi: 0 Rh - i B Rh -.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE