Reklama

Pomogą w opiece nad chorym. Zgłoszenia do 31 sierpnia

Opublikowano: śr, 19 sie 2020 08:53
Autor:

Pomogą w opiece nad chorym. Zgłoszenia do 31 sierpnia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

RAWICZ / Trwa nabór do programu „Opieka wytchnieniowa”, który realizuje Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Adresatami są członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności lub osobami z orzeczeniami równoważnymi, wymagający wsparcia w postaci doraźnej, krótkotrwałej przerwy w sprawowaniu opieki.

Codzienna opieka nad osobą z niepełnosprawnością to wielkie wyzwanie. Opiekunowie często nie mają czasu dla siebie, są zmęczeni, a przecież każdy potrzebuje oddechu i odpoczynku. To właśnie dla nich skierowany jest program „Opieka wytchnieniowa”.

 W 2020 roku będą mogły z niego skorzystać 33 osoby, w tym 10 członków rodzin lub opiekunów sprawujący bezpośrednią opiekę nad dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz 23 członków rodzin lub opiekunów sprawujący bezpośrednią opiekę nad osobą ze znacznym stopniem niepełnosprawności lub orzeczeniem równoważnym.

Program skierowany jest do mieszkańców gminy Rawicz.

Usługi opieki wytchnieniowej będą świadczone w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej w godzinach od 7.00 do 18.00. Limit godzin dostępnych usług wynosi 96 godzin na osobę i będzie realizowany w okresie od sierpnia do grudnia tego roku.

Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia muszą złożyć w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawiczu (do 31 sierpnia) prawidłowo wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z załącznikami. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 65/546-10-02.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE