Reklama

Pomogli rolnikowi poszkodowanemu w pożarze

Opublikowano:
Autor:

Pomogli rolnikowi poszkodowanemu w pożarze  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Prawie 200 balotów słomy trafiło do rolnika z Zakrzewa, u którego spłonął stóg z tegorocznym zbiorem.

Ludzie się skrzyknęli z inicjatywy sołtyski miejscowości - Elżbiety Kaczmarek. - Postanowiliśmy pomóc panu Tomkowi i zebrać dla niego słomę, licząc na społeczną solidarność rolników. Poprosiliśmy o wsparcie wszystkich, którzy mają możliwość przyjścia z pomocą poszkodowanym - mówi Elżbieta Kaczmarek.

Odzew był ogromny. Pomoc napłynęła, m.in. z Zakrzewa, Słupi Kapitulnej, Roszkowa Szurkowa i Gogolewa. Udało się zebrać prawie 200 balotów.

- W imieniu naszego sołectwa, jak i gospodarza, pragniemy bardzo podziękować rolnikom, którzy zareagowali na naszą prośbę, za ich bezinteresowne wsparcie i pomoc - mówi sołtyska Zakrzewa.

Do pożaru doszło 11 sierpnia na polu między Zakrzewem a Szurkowem (powiat gostyński). Ogień, który objął cały stóg z tegoroczną słomą został zauważony około godz. 22.30. Na miejsce wezwano strażaków. Po zabezpieczeniu miejsca, strażacy dozorowali teren. - Istniało zagrożenie dla pobliskiego ścierniska ze skoszoną słomą - dowiedzieliśmy się od dyżurnego rawickiej komendy. Ratownicy użyli też agregatu oddymiającego, by szybciej wypalić pozostałości słomy. Gdy to nastąpiło, teren pogorzeliska strażacy zalali wodą. Akcja trwała niespełna cztery godziny.

Czytaj również

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE