Reklama

Ponad 500 Ukraińców dotarło już do powiatu rawickiego. Gdzie przebywają?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Ponad 500 Ukraińców dotarło już do powiatu rawickiego. Gdzie przebywają? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez ponad dwa tygodnie do powiatu rawickiego dotarło ponad 500 uchodźców z Ukrainy. To głównie kobiety i dzieci. Gdzie znaleźli schronienie?

Jak przekazuje Centrum Informacyjne Burmistrza Rawicza w gminie Rawicz przebywa 344 obywateli Ukrainy, z czego 187 to dzieci (stan na 15.03 godz. 13.00)

Od 24 lutego z noclegów przygotowanych przez samorząd skorzystały łącznie 52 osoby. Pozostali Ukraińcy znaleźli schronienie w lokalach prywatnych. 

Gmina zapewnia zakwaterowanie w małej sali przy ul. Kopernika (10 osób), w świetlicy w Słupi Kapitulnej (30 osób) oraz w hotelu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu - 60 osób. 

Cały czas działa także gminny punkt zbiórek przy ul. Staszica - od poniedziałku do soboty, w godzinach od 11.00 do 18.00.

Do tej pory z najbardziej potrzebnymi darami gmina Rawicz wysłała na Ukrainę 10 busów.

Uchodźcom pomagają także pozostałe samorządy. Tam również większość Ukrainców znajduje schronienie w mieszkaniach, czy pokojach należących do osób prywatnych.

W gminie Bojanowo część Ukraińców zamieszkała w budynku na miejscowym stadionie i w pensjonacie dla osób starszych. Samorząd dysponuje jeszcze miejscami w mieszkaniu przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie, które zostały użyczone przez towarzystwo koleżeńskie Bojanowiaków

Tyle osób z Ukrainy przebywa w powiecie rawickim:

  • Gmina Rawicz - 344 w tym 187 dzieci
  • Gmina Bojanowo - 60
  • Gmina Miejska Górka - 40
  • Gmina Jutrosin - 54
  • Gmina Pakosław - 27

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE