Reklama

Władze Bojanowa postarają się o dofinansowanie na remont świetlicy wiejskiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Władze Bojanowa postarają się o dofinansowanie na remont świetlicy wiejskiej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W świetlicy wiejskiej w Trzeboszu trzeba, między innymi, wymienić okna i wykonać nową elewację. Skąd gmina zamierza wziąć pieniądze na inwestycję?

Reklama

O dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł na odnowienie świetlicy wiejskiej w Trzeboszu, gmina Bojanowo zamierza ubiegać się w Wielkopolskiej Lokalnej Grupie Działania "Kraia Lasów i Jezior".

Choć kilka lat temu mieszkańcy wsi przeprowadzili w budynku prace remontowe, to obiekt wymaga gruntowniejszej modernizacji. Jak wylicza burmistrz Bojanowa - Maciej Dubiel - konieczne są: wymiana stolarki okiennej i drzwi, ocieplenie jednej ze ścian oraz wykonanie nowej elewacji od frontu. 

- Kosztorys na prace remontowe sali w Trzeboszu to 119 tys. 568,41 zł brutto. Wniosek o dofinansowanie do WLGD złożyliśmy na kwotę 76 tys. 081 zł brutto (63%), a reszta czyli 43 tys. 487,41 zł brutto to będzie nasz wkład własny. Przewidziane roboty to, m.in. stolarka okienna, stolarka drzwiowa, parapety wewnętrzne, parapety zewnętyrzne, remont elewacji oraz jeden klimatyzator - dopowiada wołodarz Bojanowa.

Gdy uda się wyremontować budynek w Trzeboszu, jak zapowiada włodarz, kolejnym będzie świetlica w Kawczu. Tam trzeba zajać się przede wszystkim zawilgoconymi ścianami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE