Reklama

Powraca handel na targowiskach w naszym powiecie

Opublikowano: czw, 23 kwi 2020 19:09
Autor:

Powraca handel na targowiskach w naszym powiecie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Stopniowo otwierane zostają targowiska w naszym powiecie.

Targ w Rawiczu jest czynny od 7 kwietnia, z tym, że odbywa się tam handel wyłącznie artykułami spożywczymi i pochodzenia rolniczego. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, gmina planuje niebawem znieść ograniczenia dozwolonego asortymentu i uruchomić targowisko także w soboty.

Od jutra wznawia działalność bazarek Rawickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Został przeniesiony na ogrodzony teren boiska za barem mlecznym przy ul. Sucharskiego.

Jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna w następna sobotę (2 maja) zostanie otwarty targ w Miejskiej Górce. Handlować będzie można w pełnym zakresie asortymentu w soboty i środy.

Także burmistrz Bojanowa zniósł zakaz handlu na targowiskach w Bojanowie: przy ul. Szkolnej oraz ulicy Podgórnej (plac na rogu z ulicą 1 Maja).

Nadal jednak obowiązują obostrzenia sanitarne wynikające z zagrożenia epidemiologicznego COVID-19. Na terenie targowiska przebywać może maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba punktów handlowych pomnożona przez 4. Nie wlicza się w tę liczbę obsługi stoisk.

Oczywiście niezbędne jest stosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między osobami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE