Reklama

Reklama

Powstają pierwsze metry ścieżki z Rawicza do Osieka

Opublikowano: śr, 26 sie 2020 10:31
Autor:

Powstają pierwsze metry ścieżki z Rawicza do Osieka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Ścieżka rowerowa Rawicz - Osiek. Powstaje pierwszy odcinek ponad 18-kilometrowej ścieżki rowerowej z Rawicza do Osieka. Prace rozpoczęły się od przebudowy kanalizacji deszczowej na odcinku od ulicy Szczęśliwej do 1000-lecia w Rawiczu.

Pod koniec lipca wykonawca rozpoczął budowę ścieżki - od przejazdu kolejowego w kierunku Szymanowa. - Na wniosek mieszkańców Rawicza i, ze względu na dużą ilość punktów handlowych oraz usługowych, przy ul. Kamińskiego zrobiono tzw. pas postojowy - równolegle miejsca parkingowe. Jest on przerywany wyjazdami z posesji - tłumaczy Magdalena Wnuk, starszy specjalista w Powiatowym Zarządzie Dróg w Rawiczu.

Urzędniczka przekazuje, że w poszczególnych miejscowościach trasa będzie utwardzona kostką bezfazową, a poza obszarem zabudowanym - asfaltem. Pierwsze metry kostki na gruncie przygotowanym pod ścieżkę w Rawiczu ułożono wczoraj. 

Trasa ścieżki - w ciągu ulicy Kamińskiego w Rawiczu - biegnie prawą stroną, na lewą "przechodzi" dopiero na wysokości bloków w Szymanowie, gdzie na istniejącym przystanku zaprojektowano zatokę autobusową z wiatą.

- Postaramy się, aby inwestycja była jak najmniej uciążliwa - zaznaczał podczas rozpoczęcia prac starosta Adam Sperzyński.

Zapowiedział wówczas, że po wykonaniu kolejnych etapów, ścieżka będzie sukcesywnie oddawana do użytkowania.

- Jeśli dobrze pójdzie, to odcinek do Słupi Kapitulnej będzie wykonany do końca tego roku. Do gminy Pakosław wykonawca wejdzie najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku - dodaje starosta.

Według wstępnego kosztorysu, zadanie ma pochłonąć ponad 25 mln zł. Lwią część tej kwoty stanowi unijna dotacja. Cały odcinek ścieżki do Osieka ma być gotowy do września 2021.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (12)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +2 / -1

  1qa1qa1

  Mam pytanie - po co budować ścieżki jak rowerzyści i tak nie korzystają. Przykład - prosze bardzo: między Masłowem a Załęczem wybudowana ścieżka rowerzyści - rzadko, który korzysta z tej ścieżki, jadą parami przez wiadukt, obok szeroka ścieżka, ale po co korzystać. Jednak jakimś cudem wjeżdżając do Masłowa rowerzyści chętnie jeżdżą po chodniku - bo... Rozwiń

 • rok temu | ocena +4 / -1

  Rowerzysta

  A kiedy ścieżka rowerowa z Miejskiej górki do Kobylina na drodze nr 36? tam o rowerzystach dojeżdżających do pracy władze gmin nie pomyślały.

 • rok temu | ocena +0 / -1

  Xuz

  Ścieżka rowerowa się wcale nie zdziwię jak się skończy przed Chojnem bo tam chyba dużo do powiedzenia ma miejscowy ,,pan radny '' :D

 • rok temu | ocena +8 / -5

  asfalt

  I znowu kostka. We Wrocławiu, Poznaniu i innych miastach ścieżki budują asfaltowe, a u nas cały czas kult kostki betonowej

 • rok temu | ocena +2 / -3

  Byly

  Tak tak napewno jak tunel przy PKP do grudnia.