Reklama

Pożar, zadymienie i jedna osoba ranna. Strażacy ćwiczyli na oddziale chirurgicznym w szpitalu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażacy doskonalili swoje umiejętności, ćwicząc na oddziale chirurgii szpitala w Rawiczu. Współpracowali przy tym z personelem lecznicy. Zapoznali się również z obiektem i elementami jego zabezpieczenia.

Reklama

W miniony piątek (23 września 2022r.) do stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu wpłynęła informacja o zadymieniu zauważonym w jednej z sal chorych na drugim piętrze miejscowej lecznicy. Na ratunek udali się strażacy zawodowi oraz strażacy-ratownicy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Sarnowie, Izbicach i Zielonej Wsi.

- Zadania jakie postawiono przd nimi to zabezpieczenie terenu, odszukanie, ewakuacja i udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym „pacjentom” oraz oczywiście ugaszenie symulowanego pożaru, oddymienie i przewietrzenie pomieszczeń. Podczas ćwiczeń użyto, m.in. specjalnego samochodu z podnośnikiem hydraulicznym, przy pomocy którego z okna na drugim piętrze podjęto jednego z poszkodowanych mężczyzn - opisuje bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu.

.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE