Reklama

Prace przy odbudowie drogi w Szkaradowie nabrały tempa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Czytelnik

Prace przy odbudowie drogi w Szkaradowie nabrały tempa - Zdjęcie główne

foto Czytelnik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Droga w Szkaradowie nie jest ukończona - termin finalizacji prac został ponownie przesunięty. Wznowiono prace przy odtwarzaniu nawierzchni.

Reklama

Budowa kanalizacji w Szkaradowie i Ostojach rozpoczęła się na początku 2020 r. - od prac w Ostojach. Zrealizować tę inwestycję za niespełna 9 mln zł zaoferowała firma Eko-Kan-Gaz z Ostrowa Wlkp. Warto przypomnieć, że 5 mln zł z tej kwoty to dotacja, jaką gmina pozyskała z Unii Europejskiej. 

Przesuwane terminy 

Do wybudowania było ponad 8 kilometrów rurociągu, 4 przepompownie oraz 299 przyłączy. Prace miały być zrealizowane do końca maja tego roku. W kwietniu burmistrz Jutrosina Romuald Krzyżosiak poinformował o przesunięciu terminu zakończenia inwestycji na sierpień. Powodem - jak wyjaśniał - były problemy z finansowaniem inwestycji przez gminę, przez co ograniczono tempo prowadzenia prac. Następne przesuniecie nastąpiło na przełomie sierpnia i września, wtedy nowy termin wyznaczono na 15 listopada, argumentując to problemami firmy z pracownikami oraz zwiększeniem zakresu wykonywanych prac. Termin ten również nie został dotrzymany.

Do marca 

Jak poinformował wiceburmistrz Jutrosina Marek Glura, wykonawca zgłosił się do urzędu o przedłużenie terminu do 15 marca, powołując się - jak przekazuje Glura - na problem ze zdobyciem materiałów oraz sytuację covidową. Nadmienia, że gmina dostała oficjalną zgodę z urzędu marszałkowskiego na przesuniecie terminu prac do 15 marca. 

Światełko w tunelu

Według informacji przekazanych przez Marka Glurę, firma realizująca inwestycję rozpoczęła układanie „dywanika” od szkoły w stronę Milicza.

Zdecydowaliśmy, że odcinek od szkoły w kierunku Milicza jest teraz najważniejszy, ponieważ tam wystają studzienki na kilka centymetrów. Odcinek od szkoły w stronę Katarzynowa na razie zostawiamy, bo tam nie ma studzienek wystających - tłumaczył kilka dni temu wicewłodarz Jutrosina.

Marek Glura poinformował, że efekt prac, w jego ocenie, jest pozytywny.

Mam nadzieję, że w taki sposób zakończymy tą inwestycję - podsumował wiceburmistrz.

Natomiast jedna z mieszkanek Szkaradowa potwierdziła, że prace są prowadzone sprawnie. Z informacji od niej wynika, że od strony Katarzynowa brakuje około 15 m „dywanika” na końcu wioski, a dalej w stronę Milicza asfalt jest już położony. Mieszkanka poinformowała również, że rozpoczęły się prace na odcinku w stronę Dubina. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy