Reklama

Prace przy tunelu w Rawiczu nabrały tempa. Obiekt będzie gotowy do wakacji?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa budowa tunelu drogowego, a także ronda u zbiegu ul. Piłsudskiego i Podmiejskiej oraz alei Spacerowej. - Planowany termin zakończenia prac w Rawiczu to koniec czerwca 2021 roku - podtrzymuje Radosław Śledziński, rzecznik poznańskiego oddziału PKP PLK S.A.

Skrzyżowanie ul. Piłsudskiego i Podmiejskiej zostało zamknięte latem zeszłego roku. Najpierw gmina przeprowadziła prace ziemne - przebudowę sieci gazowej, elektrycznej, telekomunikacyjnej, wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. - Po naszej stronie wszystkie prace są już zakończone. Wykonaliśmy je w zeszłym roku - podkreśla wiceburmistrz Paweł Szybaj.

Następnie rozpoczęła się budowa samego ronda, w tym przebudowa fragmentów dwóch ulic dojazdowych - Piłsudskiego i Podmiejskiej. Za to zadanie odpowiada spółka kolejowa. Początkowo była mowa, że jeszcze w grudniu 2020 roku wszystkie prace, związane z tunelem, jak i rondem zostaną zakończone. Tak się nie stało. 

Dwukrotnie, z pytaniami o inwestycję zwrócił się rawiczanin do PKP PLK S.A.. Z pierwszego pisma wynikało, że budowa tunelu nie zakończy się w 2020 roku, a w połowie 2021 roku. Z kolei, w drum przedstawiciel PKP stwierdził, że za dwumiesięczne opóźnienie kolejowej inwestycji odpowiada gmina. Zarzut odpierał jednak burmistrz Grzegorz Kubik.

„Zrzucanie odpowiedzialności na gminę uważam za dalece niestosowne. Gmina Rawicz nie będzie brała odpowiedzialności za niewywiązywanie się spółki PKP PLK z publicznie składanych zobowiązań dotyczących terminu oddania inwestycji. Aby doprecyzować opisywaną przeze mnie sytuację, wskażę, że w żadnym momencie roboty prowadzone na zlecenie gminy Rawicz nie blokowały robót związanych z budową ronda, a tym bardziej wiaduktu kolejowego. Prace mogły toczyć się równolegle” - podkreślił w liście do szefa kolejowej spółki włodarz Rawicza.

Obecnie budowa ronda jest niemal na finiszu - układany jest chodnik, pojawiła się także pierwsza warstwa asfaltu. Jednak termin jego oddania do użytku jest powiązany z zakończeniem prac przy tunelu. Kierowcy przez jeszcze około dwa miesiące będą musieli korzystać z objazdów.

Obecnie planowany termin zakończenia prac w Rawiczu to koniec czerwca - przekazał rzecznik poznańskiego oddziału PKP PLK.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy