Reklama

Prawie 400 tys. dla wsi w gminie Pakosław

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Prawie 400 tys. dla wsi w gminie Pakosław - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiadomo, która wieś ile miałaby dostać pieniędzy w ramach przyszłorocznego funduszu sołeckiego. Jednak ostateczną decyzję w tej kwestii podejmą radni.

Reklama

W projekcie przyszłorocznego budżetu gminy Pakosławia fundusz sołecki zaplanowano ponad 387.000 zł. Największa kwota, niespełna 52.000 zł - z racji liczby mieszkanców - przypadnie sołectwu Pakosław. Taka sama powędruje do Chojna. Najmniejszym budżetem w przyszłym roku będzie dysponowało Podborowo.

Pieniądze, które wsie otrzymują z budżetu gminy przeznaczają przede wszystkim na utrzymanie i remont świetlic wiejskich, pielęgnację zieleni, drobne naprawy urządzeń na placach zabaw czy organizację imprez integrujących mieszkańców. Na przykład, Sworowo, Ostrobudki, Pomocno, Niedźwiadki oraz Golejewko część pieniędzy zamierzają wydać na inwestycje drogowe. Są także wioski, które fundusz chcą wykorzystać na wkład własny, by wziąć udział w konkursie "Pięknieje Wielkopolska Wieś". Chodzi o Osiek i Podborowo. Sołtys Podborowa, Zdzisław Tyczyński, mówi, że przy okazji udziału w konkursie - zamierzają odnowić wiejski plac zabaw. Natomiast w Osieku, jak mówi sołtys Urszula Szymkowiak, chcieliby utwardzić plac wokół świetlicy, wyznaczyć boisko do siatkówki oraz ustawić grill. 

Jak informuje Krzysztofa Wawrzyniak z Urzędu Gminy w Pakosławiu, na obecną chwilę, nie ma jeszcze dokładnych projektów, które zostaną zgłoszone do tego konkursu.

Nabory są ogłaszane zazwyczaj w styczniu lub lutym, więc myślę, że w tych miesiącach będzie już coś wiadomo - wyjaśnia Krzysztofa Wawrzyniak. 

Fundusz sołecki na kolejny rok:

Białykał - 17.305 zł

Chojno - 51.967 zł

Dębionka Kubeczki - 16.578 zł

Golejewko - 23.957 zł

Golejewo - 18.345 zł

Góreczki Wielkie - 22. 918 zł

Niedźwiadki - 15.538 zł

Osiek - 38.767 zł

Pakosław - 51.967 zł

Podborowo - 14.135 zł

Pomocno - 17.773 zł

Ostrobudki - 18.708 zł

Sowy - 36.117 zł

Sworowo - 25.516 zł

Zaorle - 18.137 zł

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy