Reklama

Proboszcz zachęca do adopcji dzieci z Afryki

Opublikowano:
Autor:

Proboszcz zachęca do adopcji dzieci z Afryki - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Piętnaście rodzin z parafii pw. św. Marcina w Łaszczynie nie pozostało obojętnych na inicjatywę proboszcza - ks. Karola Juśkiewicza i zdecydowało się zaadoptować „na odległość” afrykańskie dzieci.

Dziecko może być adoptowane przez osobę indywidualną, rodzinę, szkołę, klasę, stowarzyszenie lub zorganizowaną grupę.

Większość adopcyjnych rodziców ma pod opieką jedno dziecko, ale są i tacy, którzy wspierają nawet kilkoro.

- Misjonarki, siostry Klawerianki pomagają w takiej adopcji. Cieszę się, że na taki krok zdecydowało się już piętnaście rodzin z naszej parafii. Można to zrobić nawet w 2 lub 3 rodziny. Można na pół roku, można na rok, a później przedłużyć lub zakończyć taką adopcję - podkreśla ks. Karol Juśkiewicz.

Osoba, która decyduje się na taką adopcję zobowiązuje się do pokrycia kosztów związanych z godnymi warunkami życia i wykształceniem dziecka.

- W tej chwili jest to 60 zł miesięcznie, czyli 720 zł rocznie. Pieniądze można przesyłać co miesiąc lub w dogodnych dla siebie ratach - na adres Sióstr Klawerianek w Poznaniu, skąd są one przekazywane na misje - tłumaczy proboszcz z Łaszczyna.

Adoptowane dzieci pozostają w swoim kraju, środowisku, kulturze i tam otrzymują potrzebną pomoc. Kontakt z nimi jest możliwy za pośrednictwem misjonarzy.

- Rodzice adopcyjni poznają imię i nazwisko dziecka, jego wiek oraz otrzymują jego fotografię - dodaje ks. Karol Juśkiewicz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy