Reklama

Projekt - STOP COVID-19. Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce

Opublikowano:
Autor:

Projekt - STOP COVID-19. Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Projekt - STOP COVID-19. Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce.

 

 

Projekt „STOP COVID-19. Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce” to działanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. - Choć pieniądze pochodzą w dużej mierze z funduszy europejskich, to pozostają w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego, który w ramach projektu przekazuje te środki - mówi Grzegorz Grygiel, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

 

 

Celem projektu „STOP COVID-19. Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce” jest udzielenie wsparcia podmiotom zajmującym się pomocą i integracją społeczną oraz pieczą zastępczą na terenie Wielkopolski.

 

 

Zależy nam na wsparciu jednostek samorządu terytorialnego, które na swoim obszarze prowadzą ośrodki świadczące pomoc na rzecz osób potrzebujących wsparcia, i przez bezpośredni kontakt narażone są na ryzyko zakażenia koronawirusem - tłumaczy Grzegorz Grygiel.

 

 

Bezpośrednimi odbiorcami grantów są powiaty i gminy, w których jednostki pomocy i integracji społecznej prowadzą ośrodki pomocy społecznej, domy dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, schroniska i noclegownie dla osób w kryzysie bezdomności, ośrodki interwencji kryzysowej, specjalistyczne ośrodki wsparcia dla ofiar przemocy, środowiskowe domy samopomocy prowadzone z miejscami okresowego i całodobowego pobytu oraz instytucje pieczy zastępczej.

 

 

 Wnioski na grant złożyło wiele miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej, które w ten sposób chcą pozyskać środki finansowe na zabezpieczenie swoich pracowników oraz interesantów, klientów przed ewentualnym zakażeniem wirusem - informuje Grzegorz Grygiel.

 

 

Uzyskane dzięki projektowi dofinansowanie przeznaczone mogło być na dodatki do wynagrodzeń dla pracowników, zakup sprzętu zapobiegającego rozprzestrzenianiu się wirusa, np. bezdotykowych dezynfektorów lub ozonatorów, doposażenie stanowisk pracy w środki ochrony indywidualnej, czy zakup testów na obecność wirusa.

 

 

 

Cieszymy się, że udało się pozyskać grant na realizację tak ważnych działań. Bezpieczeństwo to stan dający poczucie pewności i gwarantujący efektywność w podejmowanych działaniach. I o to bezpieczeństwo - zarówno po stronie pracowników, jak i osób odwiedzających naszą placówkę - pozyskane środki pozwoliły zadbać oraz umożliwiły stworzenie spokojnej przestrzeni do pomagania innym. Ośrodek czynny był i jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00, z wyłączeniem godzin 11:30-12:00, bowiem w tym czasie dokonywana jest dezynfekcja pomieszczeń, wietrzenie oraz ozonowanie. Okres pandemii jest trudnym nie tylko dla klientów, ale również dla pracowników. Obawy, strach, procedury, które często się zmieniają - wymuszały konieczność planowania z dnia na dzień adekwatnych do rozporządzeń działań. Jako zgrany zespół mogliśmy wspólnie zatroszczyć się o bezpieczeństwo klientów. Uzyskane dofinansowanie przeznaczyliśmy na zakup sprzętu niezbędnego do zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 - bramę temperatury i dwa ozonatory, doposażyliśmy stanowiska pracy w środki ochrony indywidulanej. Każdy pracownik otrzymał komplet środków ochronnych (maseczki, rękawiczki, przyłbice, kombinezony, ochraniacze na buty, żele do dezynfekcji). Mogliśmy również skorzystać ze wsparcia psychologicznego, poradnictwa specjalistycznego dla pracowników, tak ważnego w pracy w warunkach pandemii. Zakupiliśmy testy wraz z usługą na obecność COVID-19. A pracownicy, którzy bezpośrednio obsługują klientów, zostali nagrodzeni w formie dodatków specjalnych - Justyna Zawieja - dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pleszewie.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE