Założyli prosektorium w szkole

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Założyli prosektorium w szkole - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościW Zespół Szkół Przyrodniczo - Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego oddano do użytku salę prosektoryjną. Wraz z przyległymi pomieszczeniami, prosektorium stanowi bardzo nowoczesny kompleks służący do nauki anatomii i histologii
reklama

Prosektorium powstało w miejscu dawnej stolarni, którą poddano gruntownemu remontowi. Wykonano szereg prac rozbiórkowych, budowlanych, wykonano stolarkę okienno-drzwiową oraz roboty elektryczne, hydrauliczne i wentylacyjne.

Do sali doprowadzona została ciepła woda, a także wyposażono ją w niezbędną armaturę sanitarną, sprzęt medyczny, lampę bakteriobójczą czy stoły prosektoryjne. Zakupiono także sprzęt prosektoryjny, np. narzędzia operacyjno-sekcyjne, piły do cięcia kości.

W celu nagrywania zajęć oraz sekcji zwierząt zakupiono wysokiej klasy skaner 3D z oprzyrządowaniem, a także mikroskop stereoskopowy i telewizor. Tak wyposażone prosektorium stanowi doskonałe i nowoczesne miejsce do nauki uczniów technikum weterynaryjnego, rolniczego, a także uczniów technikum informatycznego.

reklama

Inwestycję zrealizował Powiat Rawicki, który wydał na nią 119 tys. 120 zł.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
logo