Reklama

Przebudowują kolejny odcinek przy rawickich plantach

Opublikowano: wt, 10 maj 2022 08:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku niemal wszystkie odcinki dróg przylegających do wewnętrznej strony plant w Rawiczu zostaną wyremontowane. Roboty rozpoczęły się na odcinku od ul. 17 Stycznia w kierunku ul. 3 Maja, a docelowo zostaną przeprowadzone aż do ul. Wojska Polskiego.

Gotowa jest już część od ulicy 17 Stycznia do ulicy Marcinkowskiego. Odcinek wzdłuż muru więziennego został utwardzony kostką brukową. Powstał też parking dla samochodów.

Kilka dni temu rozpoczął się etap drugi modernizacji dróg, który pochłonie 1 mln 340 tys. zł brutto. Do września wykonana ma zostać nowa nawierzchnia bitumiczna jezdni wraz z odwodnieniem, przebudowa chodników w złym stanie technicznym na odcinku od 17 Stycznia do Wojska Polskiego.

- Przekazaliśmy plac budowy. Prace są w trakcie wykonywania. Roboty rozpoczęły się 4 maja od ul. 17 Stycznia w kierunku ul. 3 Maja - informuje wiceburmistrz Paweł Szybaj.

Prace przy wewnętrznej stronie plant w Rawiczu nie zmienią organizacji ruchu, ale utrudnienia są

Póki co, prace nie powodują zmian w organizacji ruchu, a jeśli takie nastąpią - gmina deklaruje, że będzie o nich informować na bieżąco.

- W tej chwili ruch odbywa się na podstawie zatwierdzonej czasowej organizacji ruchu uwzględniającej jedynie zawężenie jezdni, pojawią się znaki zakazu zatrzymywania. Ruch będzie możliwy, ale utrudniony. Ponadto odcinek drogi od ul. Piotra Skargi do ul. Królowej Jadwigi będzie jednokierunkowy - przekazuje Centrum Informacji Burmistrza.

Wiadomo, że w tym roku nie zostanie naprawiony odcinek drogi od ul. Wojska Polskiego do Grunwaldzkiej - z uwagi na trwająca tam inwestycję Rawickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Przy ul. Lipowej powstają bloki i na plac budowy dojeżdżają ciężkie pojazdy.

Ulica Głowackiego w Rawiczu zamknięta przez kilka dni

Chwilowe zmiany dla kierowców spowodował jednak remont ulicy Głowackiego. Teraz, by dostać się z ulicy 17 Stycznia w stronę Podzamcza, trzeba wjechać ulicą Bobrowskiego.

- Zakres robót to wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, przełożenie części nawierzchni chodnika i zjazdów, ustawienie krawężników betonowych, wykonanie ścieku przykrawężnikowego. Wykonawca rozpoczął już roboty, zakończy je do 15 maja - informuje wiceburmistrz Szybaj.

Wartość robót oszacowano na około 76 tys. zł. Zadanie ma być zrealizowane do 16 maja.

Ulica Wrzosowa w Masłowie gotowa

Zakończona została już za to inwestycja przy ul. Wrzosowej w Masłowie. Tam na - dotąd gruntowej trasie - położono nową nawierzchnię, chodniki i zjazdy z kostki brukowej betonowej. Zadanie kosztowało 1 mln 284 tys. zł.

Prawie skończona jest także droga od ronda na ulicy Piłsudskiego do ul. Dworcowej. Do wykonania pozostało tylko wylanie masy bitumicznej, co wykonawca deklaruje zrobić, jak tylko ceny tego materiału będą najkorzystniejsze. Oficjalny termin zakończenia inwestycji to wrzesień. Za ulicę przy rondzie gmina zapłaci 936 tys. zł, z czego 778 tys. zł stanowi dofinansowanie z funduszy rządowych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy