Reklama

Przejście przez tory zamknięte. Mieszkańcy interweniują

Opublikowano: pon, 9 lis 2020 16:10
Autor:

Przejście przez tory zamknięte. Mieszkańcy interweniują - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Od nocy z soboty na niedzielę zamknięto naziemne przejście przez tory kolejowe prowadzące z Masłowa do Rawicza. Wszyscy ci, którzy codziennie tamtędy przemieszczają się na zakupy czy do pracy, muszą korzystać z przejścia podziemnego na stacji. Już po kilku godzinach z tego powodu zgłoszono kilka interwencji.

- Po pierwsze brak informacji. Po drugie, znów totalnie zapomniano o pieszych mieszkańcach Masłowa i rowerzystach. Jestem sprawnym mężczyzną i dla mnie nie było problemem zniesienie roweru po schodach, bo windy były nieczynne. W większości jednak korzystają z tego przejścia starsi ludzie. Dla nich obsłużenie windy, wprowadzenie do niej roweru nie jest takie proste i oczywiste, a schodzenie z rowerem po schodach może skończyć się tragicznie - zaznaczał jeden ze wzburzonych mieszkańców Rawicza.

Poprosiliśmy przedstawiciela PKP PLK o wyjaśnienie tej sytuacji.

Radosław Śledziński, rzecznik poznańskiego oddziału PKP PLK zaznacza, że dotychczasowe naziemne przejście dziś ma zostać rozebrane, a od tego czasu mieszkańcy i wszystkie osoby poruszające się tam muszą korzystać z przejścia, które wiedzie między innymi pod ziemią.

To rozwiązanie będzie obowiązywać do czerwca, czyli do czasu uruchomienia przejścia na ul. Piłsudskiego. 

- Mamy na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców i podróżujących. Dlatego uruchomiliśmy przejście miedzy peronami, udostępniliśmy windy, z których powinni korzystać rowerzyści, czy osoby z wózkami dziecięcymi - tłumaczy Śledziński. 

Materiał filmowy z niedzieli:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE