Reklama

Przetarg na Nowy Poligon nierozstrzygnięty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

 Przetarg na Nowy Poligon nierozstrzygnięty - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Otwarto oferty w ogłoszonym przez gminę przetargu na „Nowy Poligon”. Choć zamówienie podzielono na 4 pakiety, propozycje cenowe na trzy z nich przekraczają możliwości finansowe gminy lub nie spełniają warunków. A to oznacza, że rozpoczęcie realizacji inwestycji znów się odwlecze.

Teren po poligonie wojskowym w Sierakowie ma powierzchnię około 17 ha i obejmuje między innymi trzy zbiorniki wodne. O zagospodarowaniu obszaru mówi się od lat. Wreszcie w minionym roku, oprócz pomysłów pojawiły się także pieniądze. W ramach Polskiego Ładu, Rawicz na zagospodarowanie poligonu ma otrzymać 18,6 mln zł. 

Burmistrz Rawicza, twierdzi, że przy ciągle rosnących cenach, kwota ta nie pozwoli na zrealizowanie inwestycji. Choć przetarg już ogłoszono i złożone oferty zostały otwarte, to nie został on rozstrzygnięty.

Przetarg podzielony na cztery części

Projekt zagospodarowania terenu powojskowego ma polegać między innymi na budowie kąpieliska, 1,7 km ścieżek pieszo-rowerowych z oświetleniem i ścianki wspinaczkowej. Powstać ma też promenada o długości 1 km, panele fotowoltaiczne zasilające ulokowane na terenie poligonu obiekty. Mają też zostać przebudowane ulice – 800 m Świętojańskiej i 600 m Czeladniczej. Ze względu na dużą ilość i różnorodność planowanych inwestycji przetarg podzielono na 4 części.

Siedem zainteresowanych firm

Pierwsze dwie części dotyczyły przebudowy ulic Świętojańskiej oraz ul. Czeladniczej. Kolejna to budowa nowej promenady, a ostatnia obejmowała pozostałe prace przy przebudowie terenu kąpieliska wraz z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.W przetargu swoje oferty na różne pakiety złożyło siedem firm z gminy Rawicz, Piasków, Warszawy, Jemielna i Wrocławia.

Największym zainteresowaniem cieszyła się część związana z przebudową ulicy ul. Świętojańskiej - wystartowały w nim wszystkie przedsiębiorstwa. Dwa złożyły także ofertę na modernizację Czeladniczej. Dwie oferty obejmują też promenadę, a na wykonanie kompleksowej modernizacji kąpieliska zgłosił się jeden oferent.

I choć dla pierwszych trzech pakietów - najtańsze oferty tylko nieznacznie przekraczały kwoty przewidziane przez gminę, to ta zaproponowana za modernizację kąpieliska opiewa aż na 15,7 milionów złotych, gdzie gmina była przygotowana na około 7,5 miliona.

Będzie drugi przetarg na zagospodarowanie terenu?

Burmistrz Grzegorz Kubik potwierdza - przetarg na Nowy Poligon nie został rozstrzygnięty.

- Jeżeli nie byłoby takich ograniczeń, że musimy rozstrzygnąć wszystkie pakiety, żeby móc podpisać umowę, to moglibyśmy rozstrzygnąć tę część na ulicę Świętojańską. I to jest jedyny, bo pozostałe nie są możliwe do rozwiązania - twierdzi włodarz Rawicza. - Pozostali przedsiębiorcy złożyli bardzo wysokie oferty na te zadania drogowe, a dodatkowo ten który zaproponował w dwóch pakietach cenę mieszczącą się w naszych założeniach kalkulacyjnych, nie dopełnił pewnych formalności i musimy te trzy pakiety unieważnić - przekazuje. 

Kubik dodaje, że premier „dorzucił” samorządom trzy dodatkowe miesiące na wyłonienie wykonawców inwestycji finansowanych z Polskiego Ładu, więc czas jest do końca wakacji.

Wkrótce powstanie pumptrack

Na zagospodarowanie większej części poligonu musimy jeszcze poczekać, ale już w najbliższym czasie coś zacznie się na nim dziać. Powstanie pumptrack.

O tym, gdzie ma być zlokalizowany opowiadał wczoraj wiceburmistrz Paweł Szybaj.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy