Reklama

Przetarg na remont ulicy Żniwnej się nie powiódł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: burmistrz Grzegorz Kubik

Przetarg na remont ulicy Żniwnej się nie powiódł - Zdjęcie główne

foto burmistrz Grzegorz Kubik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rawicki samorząd już dwukrotnie ogłaszał przetarg na inwestycję w Masłowie. Oferty złożone przez potencjalnych wykonawców wciąż jednak są za drogie.

Reklama

Ul. Żniwna w Masłowie ma zyskać nową, asfaltową nawierzchnię, a przy okazji także chodnik z kostki brukowej.  Na tę inwestycję pozyskano dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład w wysokości 2 mln zł. Pierwszy przetarg na to zadanie gmina ogłosiła w styczniu 2023r. Złożone oferty były jednak zbyt drogie. Procedurę więc powtórzono, ale niewiele to dało. 

- Po raz drugi w przetargu na ulicę Żniwną w Masłowie proponowane przez wykonawców kwoty przekraczają założenia budżetowe. Oferentów zapraszamy do negocjacji zamiast ogłaszania ponownego przetargu. Gmina uzyskała na ten cel 2 mln zł dofinansowania, jednak resztę środków musi dołożyć z własnego budżetu. Oferta cenowa w przetargu dotyczy także przebudowy sieci wodociągowej, którą w 100% sfinansuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji - przekazuje Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicza.

Włodarz liczy na to, że negocjacje jednak przyniosą skutek. Ostateczny koszt całej inwestycji będzie znany po ich zakończeniu. Do 2 mln zł z Polskiego Ładu samorząd planował dołożyć około 45 tys. zł. Czy ta kwota wystarczy?

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE