Reklama

Nowy proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu powołany

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowy proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu powołany - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ksiądz Janusz Małuszek został nowym proboszczem Parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Rawiczu. Zastąpi zmarłego 29 września ks. Edmunda Magdziarza.

Ks. prałat Edmund Magdziarz był dziekanem rawickim i proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu od 1 czerwca 2018 roku.

Proboszcz parafii pw. Św. Andrzeja Boboli zmarł przed dwa tygodnie temu. Kto go zastąpi?

W ostatnich tygodniach jego stan zdrowia się pogorszył. Ksiądz przebywał w szpitalach. W obu parafiach modlono się o jego powrót do zdrowia. Niestety, kapłan zmarł 29 września, w wieku 69 lat. 

Jego pogrzeb odbył się 4 października. Mszę św. odprawiono w kościele św. Jana Chrzciciela w Przemęcie. Kapłan spoczął na tamtejszym cmentarzu - przy kościele św. Andrzeja.

Po jego śmierci, funkcję dziekana dekanatu rawickiego powierzono księdzu Wojciechowi Prostakowi, proboszczowi drugiej rawickiej parafii - pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. 

Arcybiskup wręczył dekrety

Wiadomo już także, kto obejmie parafię po zmarłym księdzu. Arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, wręczył kapłanom dekrety nominacyjne. Zgodnie z nimi, ks. kan. Janusz Małuszek - dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Katarzyny we Wronkach oraz z dziekan dekanatu wronieckiego, został mianowany proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu. Posługę obejmie 22 października. 

fot. Fara Wronki

Kim jest nowy proboszcz? Skąd pochodzi i jakie były jego poprzednie parafie?

Ksiądz Janusz Małyszek urodził się 8 lutego 1966 roku w Kępnie. Studia filozoficzno-teologiczne ukończył w Papieskim Wydziale Teologicznym w Poznaniu. Święcenia kapłańskie przyjął w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu 27 maja 1993 roku. Jako neoprezbiter został skierowany na stanowisko wikariusza do parafii pw. św. Jadwigi w Grodzisku Wielkopolskim.

Po dwóch latach przeniesiono go na wikariat do poznańskiej parafii pw. św. Jana Jerozolimskiego, gdzie pełnił także posługę katechety w ośrodku szkolno-wychowawczym dla dzieci i młodzieży głuchoniemej. 1 lipca 2002 roku objął probostwo parafii Najświętszego Serca Jezusa w Środzie Wielkopolskiej, skąd w 2014 roku został przeniesiony do parafii pw. św. Katarzyny we Wronkach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE